استارتاپ ترابرنت جهانی شد

COLLISION یکی از مهم‌ترین رویدادهای استارت‌آپی جهان است که امسال در کانادا و با حضور بسیاری از استارت‌آپ‌های مهم از سراسر دنیا برگزار شده است. این کنفرانس که به‌عنوان «المپیک فناوری» شناخته می‌شود، از سال ۲۰۱۴ با پشتیبانی وب‌سامیت و با هدف معرفی و گسترش تکنولوژی‌های روبه رشد برگزار می‌شود. در رویداد امسال اما تنها یک استارت‌آپ ایرانی حضور داشته و اتفاقا یکی از منتخبان آن هم شده است. «ترابرنت» که در این رویداد به‌عنوان استارت‌آپ منتخب حوزه Autotech انتخاب شده، در کنفرانس وب‌سامیت ۲۰۱۸ هم عنوان استارت‌آپ منتخب را به‌دست آورد.

«ترابرنت» که یک شرکت لجستیکی فعال در زمینه حمل‌ونقل هوشمند کالاست، توانسته از میان ۱۰ درصد استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده در COLLISION ۲۰۲۰ که بالاترین رشد را در اختیار داشته‌اند، عنوان منتخب را به‌دست بیاورد. این شرکت در بخش فناوری‌های خودرو در کنار استارت‌آپ‌های رقیبی از کشورهای ایالات متحده، کانادا، انگلیس، آلمان، ژاپن و اندونزی حضور داشته است. «کیوان جعفری» بنیان‌گذار ترابرنت گفته است: «این شرکت تا به‌حال سرمایه‌ای در حدود ۵/ ۱ میلیون دلار جذب کرده، درحالی‌که در سطح جهانی راه‌اندازی چنین کسب‌وکاری بیشتر از ۲۰ میلیون دلار سرمایه نیاز دارد. با وجود این ترابرنت در مقایسه با سرمایه‌ای که تاکنون جذب کرده، عملکرد موفقی داشته است.»

در رویداد COLLISION امسال که با حضور بیش از ۳۰ هزار شرکت‌کننده و حدود هزار شرکت سرمایه‌گذار برگزار می‌شود، بیش از هزار استارت‌آپ از صد کشور جهان شرکت کرده‌اند که از این میان درصد کمی برای معرفی در بخش استارت‌آپ‌های منتخب برگزیده می‌شوند. در این رویداد «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا به‌عنوان میهمان ویژه یکی از سخنرانان اصلی این مراسم بوده است. چهره‌های شناخته‌شده‌ای همچون تدروس ادهانوم (رئیس سازمان بهداشت جهانی)، مارگارت آتوود (نویسنده سرشناس کانادایی)، هنریتا فور (رئیس یونیسف) وکارل هنرسون (مدیر ارشد فناوری شرکت اسلک) از دیگر سخنرانان این مراسم بوده‌اند. محل برگزاری این کنفرانس تا پیش از سال ۲۰۱۹ در شهر نیواورلئان آمریکا بود، اما به گفته‌ «تدی کاسگریو» مدیر این همایش، با توجه به افزایش تعداد شرکت‌کنندگان و همچنین عدم صدور ویزا برای شرکت‌کنندگان بعضی کشورها، تصمیم گرفته شد که محل برگزاری کنفرانس را به تورنتو کانادا منتقل کنند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ