استارتاپ 2Nate سوار بر قطار تعطیلی استارتاپها

در گزارش ایران استارتاپ از رویداد سید استارز دونیت، تیم منتخب و نماینده ایران برای شرکت در رویداد جهانی سیداستارز در سوئیس، از دید هیئت داوری شد. این استارتاپ برنده مقام اول و تیم منتخب از ایران برای رفتن به سوئیس و رقابت برای کسب جایزه یک‌میلیون شد . حال پس از گذشت چند سال از این رویداد این استارتاپ اطلاعیه تعطیلی خود را منتشر کرد .

تیم مدیریتی دونیت دلیل اصلی توقف فعالیت این پلترم تامین مالی جمعی را اعلام نکرده است فقط در اطلاعیه آمده است:«بر اساس تصمیم اتخاذ شده در هسته تیم دونیت، فعالیت دونیت، بزودی و با برنامه زیر پایان خواهد یافت.»
در اولین اطلاعیه‌ای که از سوی تیم این پلتفرم تامین مالی جمعی صادر شده است از تاریخ اول خرداد ماه امسال امکان حمایت به پروفایل‌های شخصی و سازمانی غیرفعال خواهد شد همچنین امکان ایجاد پروژه جدید نیز وجود نخواهد داشت.
همچنین از تاریخ اول شهریور ماه نیز امکان هرگونه پرداخت وجه از سیستم دونیت حذف خواهد شد و پروژه فعالی وجود نخواهد داشت و پروژه جدیدی فعال نخواهد شد.

دونیت به عنوان پلتفرم تامین مالی جمعی (Crowdfunding) کمتر از ۵ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و در این دوره زمانی توانسته است بیش از ۲۵ میلیارد ریال تامین مالی از بیش از ۱۷۰ هزار پرداخت حمایتی به بیش از ۴۰۰ پروژه ثبت شده در دونیت انجام دهد.

 

تعطیلی پیمنت 24 ، دونیت ، تعدیل نیرو در دیجیکالا ، تعطیلی بامیلو و تعطیلی صدها استارتاپ کوچک و بزرگ که دیگر حتی نامی از آنها در میان نیست شرایط اکوسیستم استارتاپ ایران را در سایه تحریم به شدت تحت تاثیر قرارداده است و حتی کوچکترین اندیشه ای برای حفظ آنها در بدنه دولت وجود ندارد . وزیر ارتباطات که از ابتدای فعالیت خود درگیر تبلیغات اس ام اسی و موضوعاتی تا این دست پیش پا افتاده است قطعا می باییست برای این حوزه مهم چاره اندیشی نماید .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ