بررسی طرح مجلس برای مدیریت بحران به کمک استارت‌آپ‌ها

نمایندگان مجلس در طرحی دو فوریتی برای حمایت از سیل‌زدگان، مشوق‌هایی برای حمایت از فعالیت‌ استارت‌آپ‌های ارائه دهنده سرویس برای مدیریت در شرایط بحران در نظر گرفتند. فیلترینگ ، عدم حمایتهای مالیاتی و نبود بودجه مناسب برای حمایت از استارتاپها در قالب طرحهای بانکی خود در منافات با این این دست طرحهای فوریتی می باشد .

در صحن علنی روز یکشنبه (۱۸ فروردین) مجلس، علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس طرح «حمایت از آسیب دیدگان از سیل و سوانح طبیعی و پیشگیری از مخاطرات طبیعی» را اعلام وصول کرد. یکی از ۱۰ مواد این طرح به حمایت از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که ابزارها و برنامه‌های کاربردی مربوط به هشداردهی هوشمند، مدیریت بحران و کمک‌رسانی عرضه می‌کنند، اختصاص یافته است.

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری و اطلاعات نیز در مورد این طرح برای همکاری با مجلس و حمایت از استارت آپ‌ها اعلام آمادگی کرده و به پیوست می‌گوید: «ضمن اینکه از مجلس بابت توجه به فناوری‌های نوین در کاهش آسیب‌ها و خسارات بحران‌ها و بلایای طبیعی تشکر می‌کنیم باید اعلام کنم که باعث افتخار است تا هر نوع کمک و همکاری برای کاهش آلام هموطنان داغدار و آسیب دیده از سیل اخیر در کشور را انجام دهیم. قاعدتا فناوری اطلاعات و ارتباطات به تنهایی امکان رفع همه مشکلات و خسارات را ندارد.» او ادامه داد: «البته ما به قدر سهم‌ خود در بهبود مدیریت بحران مشارکت می‌کنیم.»

با توجه به طرح مذکور دولت و مقایسه این طرح با سایر کشورهای پرورش دهنده نخبگان استارتاپی صرفا میتوان به نمایشی بودن این طرحها بسنده کرد . حال آنکه جامعه استارتاپی در سال 98 با مشکلات عدیده ارزی و نقدی مواجه است عملا طرحهایی از این دست بدون هیچ پشتوانه ای بی فایده می باشد .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ