سوپر اپها صادره از چین به ایران

نسخه جدید الوپیک شامل الو مارکت ، الو پست ، الو تاکسی و الو فود خبر از ورود بسیاری از اپلیکیشن ها و استارتاپها به حوزه جدیدی تحت عنوان سوپر اپها می دهد . مشابه این موضوع در برند اسنپ و یا روبیکا نیز وجود دارد و این موضوع یکی از مورد توجه ترین مسائل روز استارتاپی در چین می باشد . وی چت ، گرب و گوجک در آسیا خدمات بسیار متنوعی را در قالب سوپر اپ ارائه می دهند . از ماساژ و نظافت منزل تا تاکسی کودکان و تاکسی آنلاین اینترنتی همگی در قالب یک سبد و یک اپلیکیشن .

حتی برند دیجیکالا در تلاش است تا به نحوی از قافله این سوپر اپها جا نماند و با سوپر مارکت و اپلیکیشن پرداخت پولی خود در کنار سایر شرکتهایی که خریداری کرده است می تواند دست به تجمیع زده و همه آنها را در قالب یک سوپر اپ دیجیتالی ارائه نماید . حال که بامیلو در این وادی شکست خورده است و به سرنوشت مجهول دچار شده است بسیاری دیگر از استارتاپها برای جلوگیری از این شکست پا به عرصه سوپر اپها گذاشته اند . از طرفی سوپر اپ خود سرابی برای شکست می باشد ، البته نه در آسیا بلکه در ایران . تحریم ها و اوضاع آشفته اقتصادی بسیار از استارتاپها را از پا در آورده است و اگر سری به پورتفلیو بسیاری از شتابنده های ایرانی بزنید حتی اثری از وب سایت آنها نیز وجود ندارد چه بسا اینکه مشغول به فعالیت اقتصادی باشند و به کسب و در آمد بپردازند . گویا استارتاپها وارد ماراتنی برای شکست شده اند و باید دید در سال 98 به چه سرنوشتی دچار خواهند شد . از طرفی دیگر سوپر اپ شدن در کنار خریداری شدن توسط بانکها همانند تپ سی می تواند یکی از چاره های ممکن برای نجات از باتلاق اقتصادی و تحریمی باشد .

تپ سی که به تازگی به گروه سرمایه گذاری سامان پیوسته است در کنار سرویس تاکسی آنلاین خود هیچ خدمات دیگری ارائه نمی دهد و اگر در کنار سرمایه جدید خود بتواند تبدیل به یک گرب جدید شود می تواند آینده درخشانی را برای خود رقم بزند .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ