ویزای کارآفرینی جدید فرانسه برای استارتاپی ها

ویزای کارآفرینی چه در آمریکا و چه در اروپا بی شک یکی از محبوبترین مدلهای دریافت ویزا است و فرانسه در این میان در اروپا و با وجود مراکزی همچون Station F و حمایتهای رییس جمهور این کشور از کارآفرینان محبوبیت فرانسه را دو چندان کرده است .

در حال حاضر دولت فرانسه برای کسانی که قصد فعالیت در استارتاپها و برخی شرکتهای فناوری دارند ویزاهای اقامتی طولانی مدت کارآفرینی صادر می کند . دولت فرانسه دو بعد مهم را در این ماجرا دخیل می داند . یک عرضه و تقاضا که وابسته به بازار محرک و میزان درخواستهای فراوان شرکتهای فناوری است و دوم مسئله فرهنگ می باشد . فرانسه در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین اکوسیستمهای استارتاپی در دنیا می باشد و موضوع سهولت در اقامت و ارائه ویزا برای غیر فرانسوی ها یکی از خدماتی است که می تواند این مارکت را بهبود بخشد .

این ویزا تنها 368 یورو هزینه دارد و بر خلاف ویزای های آمریکایی و انگلیسی شامل حال قوانین سخت مهاجرات ، پرداخت هزینه های اضافی و ورود به قوانین پیچیده و دست و پا گیر اقامتی را ندارد . در طی ماههای گذشته تنها 100 شرکت اجازه درخواست ویزای کارآفرینی برای کارمندان خود داشتند اما در حال حاضر دولت فرانسه این ویزا را در سراسر دنیا و برای عموم افراد باز گذاشته است.

اکوسیستم فن آوری فرانسه به سرعت در حال رشد است. و بسیاری از تازه کاران فرانسوی انتخاب کرده اند که به زبان انگلیسی کار کنند و استعدادهای خارجی را استخدام کنند. استعداد فناوری در حال تبدیل شدن به یک استعداد جهانی است، بنابراین این طرح ویزا برای آینده اکوسیستم فن آوری فرانسوی ضروری است.

ترک پاسخ

پنج − دو =