تعدیل نیرو و سرنوشت هاله ای در ابهام بامیلو

استارتاپها در دوران تحریم اسیب پذیر ترین بدنه کسب و کار کشور هستند . فرقی ندارد یک کسب و کار نوپا باشید یا یک شرکت بزرگ . هنوز مدت زمان زیادی از خبر تعطیلی بسیاری از استارتاپها و تعدیل نیروی دیجیکالا نگذشته بود که این بار مشکلات اقتصادی گریبانگیر بامیلو شد . هر چند برخی بزرگ نمایی ، حقوقهای نجومی و بریز و بپاشهای اضافی را عامل شکست بامیلو میدانند اما سایه تحریم دلیل اصلی تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در این روزها می باشد . همزمان با سیر صعودی و عجیب مجدد دلار در این روزها این بار خبرهای تایید نشده ای از تعیلی بخشهای زیادی از بامیلو منتشر شده است .

به دنبال این تصمیم هم این فروشگاه مجبور به کوچک کردن و حذف برخی از قسمتهای کم تقاضاتر خود شده استدر این اطلاعیه بااشاره به این موضوع اعلام شده است:‌ «برای تداوم فعالیت پایدار در بازار ایران، ناچار به اتمام همکاری با تعدادی از نیروهای توانمند خودهستیم و از اول اسفندماه ۱۳۹۷ با تیم کوچکتری به فعالیت خود ادامه میدهد.» همچنین براساس تصمیمات جدید تعداد زیادی ازکارمندان در بامیلو، به دیگر شرکتهای وابسته منتقل خواهند شد و دیگر همکاران این فروشگاه نیز در فهرست مشاغل احتمالی آینده دراولویت قرار میگیرند.

روز گذشته نیز خبرهایی در خصوص قطع همکاری پشتون پورپزشک مدیرعامل بامیلو و چند نفر از مدیران ارشد آن منتشر شد؛ اما بهصورت رسمی بامیلو این جدایی را تاکید نکردحالا اطلاعیه بامیلو در خصوص تغییر زمینه کاری و تعدیل نیرو میتواند تایید ضمنی اینخبرها باشد.

با این حساب با توجه به تغییرات گستردهای که در بامیلو اتفاق افتاده به نظر میرسد این فروشگاه که خود را در اطلاعیهاش اولین بازاراینترنتی ایران معرفی کرده، قرار است بازار را به بزرگترین رقیب خود یعنی دیجی‌کالا واگذار کند تا این فروشگاه اینتنرتی بازار فروشاینترنتی را فتح کند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ