با ۵۰۰ هزار دلار به مریخ سفر کنید

براستی با 500 هزار دلار چه کارهایی می توان انجام داد ؟! با این مبلغ میتوانید بدون سوال و جواب مقیم اروپا شوید یا یک خانه فوق لوکس در آمریکا بخرید و یا بهترین مدلهای ماشین ، اما ایلان ماسک نابغه در توئیتر خود هزینه سفر به مارس یا مریخ را 500 هزار دلار با استفاده از استارتاپ زیر مجموعه خود یعنی استارشیپ منتشر کرد .

البته ایلان به این فکر می‌کند که در آینده ممکن است قیمت بلیت به ۱۰۰ هزار دلار کاهش یابد تا مردم با فروختن خانه، زمین را به مقصد مریخ ترک کنند!
رقم نیم میلیون دلار در مقایسه با ۲۰۰ هزار دلار برای سفر با ویرجین گالاکتیک و ۹.۵ میلیون دلار برای اقامت در هتل فضایی، چندان گران به نظر نمی‌رسد.
نکته قابل‌توجه در توئیت ماسک اینکه بازگشت رایگان خواهد بود. بنابراین اگر به مریخ رفته و از طعم سیب‌زمینی خوشتان نیامد،به‌راحتی و بدون دغدغه بازگردید.
مریخ پیمای اسپیس ایکس (استارشیپ از جنس استیل درخشان) همچنان در حال توسعه است و موتور رپتور آن اخیرا با موفقیت آزمایش شد.
قبل از ارسال استارشیپ به مریخ قرار است این فضاپیما همراه با سرنشین در سال ۲۰۲۳ به ماه ارسال شود.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ