پیام‌رسان بله کیف‌پول رمز ارزی پیمان می‌شود

در هفته گذشته در ایران استارتاپ به معرفی ارز دیجیتالی ایرانی با پشتوانه طلا با نام پیمان پرداختیم و گفتیم ایران هم در تلاش برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است . اما ارز دیجیتالی ایران نیز متفاوت از سایر ارزها با پشتوانه طلا قصد فعالیت دارد ارز دیجیتال ایرانی با نام پیمان امروز با حضور معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و مدیران عامل چند بانک کشور رونمایی شد که با پشتوانه طلا و با همکاری چهار بانک طراحی شده و با توجه به اعلام سیاست‌های بانک مرکزی درخصوص “رمز ارز” می‌تواند با رعایت مقررات پس از نهایی‌شدن مقررات فعالیت خود را آغاز کند که البته این ارز دیجیتال بر بستر یک شبکه توکن کار می‌کند. هر چند شاعبه تجربه لیزینگهای خودرو ، سکه ثامن و میزان زیاد تخلفات مالی به صورت پیش فرض استفاده از این ارز را کمی ترسناک می کند .

مدیرعامل کنسرسیوم ققنوس ولی‌الله فاطمی در مراسم عرضه اولین توکن این کنسرسیوم  اعلام کرد به محض تامین پشتوانه مورد نیاز برای تولید رمز ارز، این رمز ارز را صادر می‌کنند. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته کنسرسیوم ققنوس قرار است یک میلیارد رمز ارز خود با نام  پیمان را با پشتوانه طلا صادر کند.

پس از صادر شدن پیمان، پیام رسان بله نیز به عنوان کیف‌پول این رمز ارز در نظر گرفته خواهد شد. مدیرعامل هلدینگ سداد، حمیدرضا مختاریان با اعلام این خبر گفت: «ما در نظر داریم پیمان را از طریق بله عرضه کنیم و کیف‌پول این رمز ارز نیز با بله یکپارچه می‌شود. در اصل  این کیف پول به تمامی قابلیت‌های این پیام رسان متصل می‌شود.»

در صورت عرضه پیمان از طریق بله این پیام رسان دومین پیام رسانی خواهد بود که رمزارز عرضه می‌کند. پیش از این نیز پیام رسان گپ از ارائه «گپسی» به عنوان رمز ارز خود خبر داده بود.

مدیرعامل هلدینگ سداد همچنین درپاسخ به این سوال که چرا بله در دور دوم حمایت از پیام‌رسان‌ها قرار نداشت اعلام کرد: «ما در اولین دور حمایت نیز قرار نداشتیم و اصلا نیز دنبال حمایت نیستیم فقط در دور اول زمانی‌که امکان فعالیت، به دلیل در لیست قرار نگرفتن پیام‌رسان‌های مورد حمایت دولت، را از دست دادیم تلاش کردیم تا در لیست پیام‌رسان‌های مورد تایید دولت قرار بگیریم.»

مختاریان با اشاره به اینکه ما به دنبال فعالیت‌ها و برنامه‌های خود هستیم و اصلا به دنبال حمایت دولت نیستیم گفت: « هم‌اکنون تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به مرکز تبادل اطلاعات GSB دولت متصل شویم و برخی از خدمات دولت‌الکترونیکی را از طریق پیام رسان بله ارائه دهیم.»


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ