دور جدید تحریم های اینترنتی با دیجیتال اوشن

شرکت سی پنل به تازگی خبر از تحریم دامنه های آی آر و شروع مانیتورینگ این دامنه ها را داده است و اعلام نموده است در سال 2019 تمامی دامنه های فعال آی را روی سرورهای سی پنل را متوقف خواهد کرد . این موضوع از طرفی سبب خواهد شد که طرفداران سی پنل از ثبت دامنه ملی ایران جدا خودداری نمایند . سی پنل در تیکت پشتیبانی خود به ایران استارتاپ اعلام نمود برنامه ما در سال 2019 بسیار جدی می باشد و حتی امکان متوقف کردن سرورهایی که بر پایه سی پنل کرک شده نیز هستند را در نظر گرفته ایم.

اما اینبار در طی هفته های گذشته خبر از تحریم دیجیتال اوشن در فضای مجازی پخش شد . شرکت خدمات ابری «دیجیتال اوشن» صبح روز پنج‌شنبه ۴ بهمن،  با ارسال ایمیلی به برخی مشتریان ایرانی خود، از عدم امکان میزبانی سایت‌هایی با دامنه ایران یا دات آی‌آر (ir.) خبر داد.

این شرکت به مشتریان خود ۷۲ ساعت فرصت داده است تا نسبت به انتقال داده‌های‌شان به میزبان دیگری اقدام کنند. بر اساس توضیحات مندرج در ایمیل، پس از اتمام این بازه تمام منابع و اطلاعات مربوط به مشتری حذف خواهد شد و امکان بازیابی آن نیز وجود نخواهد داشت.

اما این تنها پایان ماجرا نیست و تصمیمات جدید دولت ترامپ برای افزایش فشارهای بیشتر سبب خواهد شد که تنها دامنه های آی آر اعتبار خود را از دست بدهند بلکه از خدمات ابری سایر کشورها و دسترسی به سی دی ان ها و تعاملات بین المللی نیز جا بمانیم .

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ