رزمایشی برای قطع اینترنت در ایران

یکی از مهمترین اخبار این روزها به ویژه در توئیتر واکنش ها به رزمایشی برای قطع اینترنت برای پذیرندگان درگاه پرداخت اینترنتی بوده است . این خبر که با واکنش های منفی کاربران روبرو بوده است از ایمیلی از درگاه شرکت‌ پرداخت الکترونیکی سداد سرچشمه میگیرد .

بر اساس این پروژه کلیه سرویسهای مبتنی بر کارت در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به مدت ۲ ساعت قطع می‌شود.

در این نامه تاکید شده این رزمایش به تناوب تکرار شده و در نهایت کلیه پذیرندگانی که دارای سرویس خارج از کشور هستند از سرویس پرداخت خارج خواهند شد لذا پیشنهاد میشود نسبت به انتقال سرور خود به داخل کشور اقدام کنند.

سداد در پاسخ به این موضوع گفته است :

 

«پیرو برخی اخبار منتشره منتسب به پرداخت الکترونیک سداد در خصوص اختلال در سرویسهای پرداختی برای پذیرندگان بواسطه قطعی اینترنت، روابط عمومی این شرکت ضمن نادرست و نادقیق خواندن این اخبار اظهار داشت؛ اختلال مورد اشاره صرفا مربوط به بهره برداری از سرویس پرداخت از طرف سایت هایی که سرورهای آنها در خارج از کشور قرار دارند بوده و ارتباطی با اتصال به اینترنت به صورت عمومی ندارد و با توجه به تغییرات انجام شده در زیرساخت های این شرکت نیز مسبوق به سابقه است.

وی افزود: بر اساس توافق نامه سطح سرویس این شرکت با پذیرندگان درگاههای اینترنتی می‌بایست سرویسهای ارائه شده از سوی این شرکت و شبکه پرداخت، پایدار باشند و هر زمانی که اختلال در شبکه اعم از داخلی یا خارجی رخ می دهد می‌بایست به پذیرندگان درگاههای پرداخت اطلاع رسانی شود. لذا اخبار منتشره براساس روال اطلاع رسانی عادی این شرکت به پذیرندگان خود و به منظور حفظ پایداری در ارائه خدمات پرداخت به ایشان بوده است و امری کاملا معمول و در راستای ارائه خدمات بهتر به ایشان می باشد.

روابط عمومی پرداخت الکترونیک سداد افزود: این نخستین باری نیست که بروز اختلال در شبکه به اطلاع شرکت ها و کسب و کارها می رسد تا آمادگی لازم را داشته باشد؛ در ماه گذشته نیز با توجه به تغییرات زیرساختی در حوزه شبکه ای این شرکت، این گونه اختلال ها به پذیرندگانی که تحت تاثیر این تغییرات قرار میگیرند اعلام شده است.

روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سداد درباره اینکه چرا توصیه شده شرکت ها سرورهای خود را به داخل کشور انتقال دهند، اظهار داشت: موضوع انتقال سرورها یک بحث کلی و حاکمیتی است و ارتباطی به شرکت های ارایه کننده خدمات پرداخت ندارد بلکه صرفا به جهت حفظ پایداری در ارائه خدمات ایشان به مشتریانشان، به پذیرندگان توصیه می شود که با توجه به مصالح کشور و جلوگیری از تبعات احتمالی منفی ناشی از استقرار سرورهای مرتبط با خدمات پرداخت در خارج از کشور این موضوع را پیگیری کنند».


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ