تظاهرات جدید بر ضد اوبر در اسپانیا

BARCELONA, CATALONIA, SPAIN - 2019/01/20: A taxi parking area seen in a strike situation at the Paseo de Gracia. The taxi drivers strike begins its third day after yesterdays disagreement between the taxi unions and the Generalitat of Catalunya, The pre-reservation time of the VTC services (Uber and Cabify), which the Government wants to fix in 15 minutes and the unions in 12 hours, is the main reason for the disagreement. (Photo by Paco Freire/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

اسپانیا سردمدار سرکوب هر گونه استارتاپی در دنیاست و گویا دولتمردان پادشاهی این کشور حتی بیشتر از ایران در مقابله استارتاپها مقاومت می کنند . هفته گذشته های خبر از سرکوب بزرگترین استارتاپهای اسکوتر برقی در این کشور در رسانه های دنیا و سایت ایران استارتاپ منتشر شد و این بار در ژانویه 2019 رانندگان تاکسی های عمومی و دولتی در مقابل اوبر و حتی استارتاپ بومی اسپانیا یعنی Cabify دست به اعتراض زدند.

این تظاهرات تقریبا بزرگ در شهر بارسلونا و در منطقه کاتالان برگزار شد و رانندگان تاکسی های زرد و مشکی این شهر با بلندگوهای خود ساز مخالفت و نابرابری را نسبت به این استارتاپها اعلام نمودند . یکی از دلایل شروع این اعتراضات تصویب قوانین دولتی مبنی بر زمان انتظار 15 دقیقه ای رزور تاکسی های دولتی بود که این امر از موارد بدوی شروع این اعتراضات بود که این موضوعات در لندن کمتر از 5 دقیقه است .

این اولین بار نیست که بارسلونا با ترافیک و اعتراض شدید رانندگان مواجه می شود و هرچند تظاهرات ضد اوبری در سراسر دنیا تاکنون با شکست سپری شده است اما اسپانیا همچنان به مقاومت در مقابل آنان ادامه داده است .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ