عطش توقف ناپذیر دولت در فیلترینگ استارتاپها

سیکل معیوب فیلترینگ استارتاپها همچنان ادامه دارد . هر چند خبرهایی مبنی بر غیر قانونی بودن این امر وجود دارد اما هیچ گاه این مسئله عملی نشده است و فیلترینگ بی وقفه ادامه دارد. هنوز مدت زیادی از فیلترینگ Anetwork شبکه تبلیغاتی آنلاینی که کاربران زیادی چه در قالب نمایش دهنده و چه در قالب تبلیغ دهنده داشت نگذشته است که خبر فیلترینگ دو وب سایت تبلیغ‌گرام و ایران تبلیغ منتشر شده است .

رضا الفت‌نسب، عقیده دارد :  با وجود اینکه این سایت‌ها در سامانه وزارت ارشاد برای گرفتن مجوز، ثبت نام کرده و مدارک خود را نیز تکمیل کرده‌اند اما طبق گفته نماینده وزارت ارشاد در کارگروه کاهش موانع کسب‌وکارهای مجازی، پرونده این سایت‌ها در بخش حراست وزارت ارشاد گرفتار مانده است. به گفته او فرآیند بررسی چنین موضوعاتی در حراست ارشاد حدود ۲ ماه طول می‌کشد.

سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی با اعلام اینکه در جلسه امروز (۲۹ دی ماه) با مدیرکل بخش اطلاع‌رسانی و تبلیغات وزارت ارشاد، این وزارتخانه قول مساعد برای همکاری لازم در این زمینه را داده ادامه داد: دادستانی به طریقی به این موضوع ورود کرده و استعلام داده که برای رفع فیلتر این سایت‌ها، تاییدیه وزارت ارشاد لازم است. طبق قوانین درخواست ما از نهادهای بالادستی این است که یا این زمان ۲ ماهه را کوتاه کنند یا در این ۲ماه که نتیجه بررسی حراست ارشاد مشخص نشده است حداقل وزارت ارشاد با قوه قضاییه مذاکره و توافقی کند تا این کسب‌وکارها برای ادامه فعالیت خود مجوز موقتی داشته باشند. در نهایت اگر پاسخ استعلام آنها منفی بود آن وقت جوازشان را قطع کنند و جلوی فعالیت آنها را بگیرند.

الفت نسب با اشاره به اینکه یکی از این سایت‌ها مجوز اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی را نیز دارد، درباره روند اعطای مجوز به سایت‌هایی که در زمینه تبلیغات آنلاین فعالیت دارند گفت‌: «پیش از این سایت‌های فعال در زمینه تبلیغات آنلاین ملزم به گرفتن مجوز از کانون تبلیغاتی وزارت ارشاد بودند، مجوزی که صدور آن گاهی یک سال و نیم طول می‌کشید. ما برای تسهیل شرایط کسب مجوز این سایت‌ها، طرح خود را مطرح کردیم تا تبلیغات در فضای مجازی از کانون تبلیغاتی جدا شود و وزارت ارشاد صرفا یک تاییدیه به این سایت‌ها بدهد.»


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ