نقدی بر استارتاپ استودیو Jam City در تولید بازیهای موبایل

در ژانویه 2019 جمعی از برترین بانکهای آمریکا توافق همکاری را برای اعطای سرمایه 145 میلیون دلاری به استودیو استارتاپ بازی Jam City که صدها بازی معروف دنیا را در پورتفولیو خود دارد اعلام نمودند .

تنها جدیدترین عنوان این شرکت یعنی هری پاتر: بازی رمز و راز هگات موفق به فروش 100 میلیون دلاری در سال 2018 شد و دفتر تورنتو این شرکت در کنار دفتر جدید سانفرانسیسکو در حال تولید بازیهای جدیدی برای این مجموعه می باشند .

 

درآمد صنعت بازیهای موبایل در سال 2018 عدد 63.2 میلیارد دلار می باشد که تقریبا 47 درصد از کل در آمد صنعت بازیهای دنیا را به خود اختصاص داده است . این عدد تا سال 2020 به 81.3 میلیارد دلار خواهد رسید و قطعا ورود به آن میتواند به نوعی تضمینی برای موفقیت هر استارتاپی باشد. طبق آمارها نیمی از جمعیت کل ایالت متحده بازیهای موبایل را انجام میدهند و هزینه های قابل توجهی را در این حوزه صرف می کنند . برنامه Annie نشان می دهد که تقریبا 75 درصد از هزینه های صرف شده در فروشگاه های برنامه در طول دهه گذشته در بازی های موبایل صرف شده است. انتظار می رود مصرف کنندگان در سال آینده 129 میلیارد دلار در این حوزه هزینه کنند . شرکت داده ها و تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که بازی های تلفن همراه در سال 2019، 60 درصد از کل بازار بازی را نیز جذب خواهند کرد.

مدیر این استارتاپ در مورد آمار آخرین بازیهای خود اعلام نموده است که بازی های اصلی ما همچنان رشد می کنند، از جمله پاندا پاپ، بازی های خانوادگی گای، Genies & Gems و فیشینگ Cookie Jam ما، که یک بازی موبایل نیم میلیارد دلاری است که سالانه بیش از صد در صد رشد می کند. هری پاتر: رمز و راز هاگوارتز با انتشار یکی از جادوی ترین و محبوب ترین بازی های سال 2018 ما را در داستان نویسی، هنر و بینش به نمایشی خیره کننده تبدیل کرد. هری پاتر: به تازگی به عنوان یکی از برترین بازی های Google Play ، هری پاتر: The Hogwarts Mystery به عنوان شماره یک نمودار در 55 کشور جهان، با بیش از سه میلیون پیش ثبت نام و 100 هزار ویدیو طرفدار در YouTube پخش شد.

وی می گوید ما در استودیو های شهر جم عاشق اهداف و کاری که انجام می دهیم هستیم و این امتیازی فوق العاده برای هر روز فعالیت ما است . تیم جهانی ما متشکل از برترین داستان سراها ، هنرمندان ، مهندسان در حوزه بازی است تا این مجموعه همچنان در سال 2019 اهداف خارق العاده خود را دنبال نماید .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ