استارتاپی با 14 ماه فعالیت ، در 120 شهر و ارزش دو میلیارد دلار

استارتاپ Bird یا همان پرنده یکی از دهها استارتاپ معروف در حوزه اسکوترهای برقی است که ارزش ویژه ای را تا پایان سال 2018 کسب نمود . این استارتاپ در حال حاضر نزدیک به 14 ماه عمر دارد و طبق محتویات سایت در 120 شهر فعالیت می کند و به ارزشی معادل دو میلیارد دلار آمریکا رسیده است .

کافی است اپلیکیشن این استارتاپ را دانلود کنید ، لایسنس هویت ملی را ثبت نمایید و روی نقشه نزدیکترین اسکوتر برقی به خود را پیدا کنید . بر خلاف بسیاری از استارتاپهای دیگر که از قفسه ها یا باکسهایی برای نگهداری این اسکوترها استفاده می کنند می توانید آنها را در هر نقطه ای از شهر رها کنید . البته فرهنگ بالای بسیاری از مردم سبب می شود که این اسکوترها مانع رفت و آمد و مزاحمت برای شهروندان یا در پیاده ها رو ها نباشد . از طرفی اسکوترها فقط از طریق اپلیکیشن خاموش و یا روش می شوند .

قابل ذکر است این استارتاپ هشدارهای امنیتی و مراقبتی زیادی را برای شما ارسال می کند و پیشنهاد می کند همیشه کلاه ایمنی را بر سر داشته باشید . David Sacks یکی از مدیران اجرایی Paypal از سرمایه گذاران این استارتاپ است و معتقد است برد یکی از ارزانترین و موثرترین شیوه های حمل و نقل انسانها در دنیا می باشد .

همزمان با فعالیت این شرکت غول تاکسی آنلاین دنیا اوبر نیز فعالیتهای مشابه ای را در حوزه اسکوترهای برقی انجام داده است و خرید نزدیک به 5 استارتاپ توسط اوبر راه را برای برد بسیار سخت کرده بوده است اما رشد خوش اقبالانه این استارتاپ با سرمایه گذاریهای متوالی و از طرفی روحیه جنگجویی مدیر این شرکت سبب شده است در این حوزه رقابتی پایاپای با اوبر داشته باشد . ضمن اینکه این استارتاپ همیشه مورد هجوم افراد بسیاری در شبکه های اجتماعی بوده است و برخی به تخریب و تهدید آن اقدام کرده اند اما همچنان در رقابت دنیای استارتاپها دوام آورده است و خبرهای موفقیتش بیش از پیش رقبا را از میدان برداشته است .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ