سال 2019 سال عرضه عمومی سهام بزرگترین استارتاپهای دنیا

در سال 2018 IPO یا عرضه عمومی سهام در دنیا به ارزشی بیش از 45 میلیارد دلار رسید و تصور کارشناسان بورس و سهام بر این موضوع است که این عدد در سال 2019 میلادی بسیار بزرگتر خواهد بود .

در این مقاله استارتاپهایی یونیکورن که از سال 2019 وارد بورس آمریکا می شوند را مرور خواهیم کرد.

1. Uber

اوبر و دارا خسروشاهی برای همه ایرانیان شناخته شده می باشند . این غول تاکسی اینترنتی به همراه دهها سرویس زیر مجموعه خود در سال میلادی 2019 یعنی سال جاری وارد بورس آمریکا می شود و قطعا این موضوع بسیار سخت و پیچیده برای خسروشاهی خواهد بود .

2. Palantir

این شرکت نرم افزار ، داده ، اطلاعات ، هوش مصنوعی و هر موضوع مورد نیاز کامپیوتری انسانها را تامین می کند. این شرکت به تازگی 41 میلیون دلار جذب سرمایه داشته است .

3. Airbnb

اجاره ملک و اشتراک خانه Airbnb برای استارتاپ دوستان آشناست . این غول بی رقیب 4000 هزار کارمند دارد و ارزش فعلی آن 31 میلیارد دلار است . برایان چسکی سال میلادی جدید را سالی سرنوشت ساز برای این استارتاپ توصیف کرده است

4. Lyft

لیفت اما رقیب دارا خسروشاهی و دومین تاکسی آنلاینی است که وارد بورس می شود و پیش بینی می شود به ارزش 15 میلیارد دلاری برسد . اما نکنه قابل توجه این استارتاپ و اوبر رقابت سالم بین آنها برخلاف دامپینگ و جنگ بین تپ سی و اسنپ در ایران است. حالا سوال اینجاست که این دو استارتاپ ایرانی به چند قرن زمان نیاز دارند تا فقط از جنبه فرهنگی و اخلاقی بتوانند شبیه این دو استارتاپ شوند

5. Pinterest

پینترست معروف هم دورخیز بزرگی برای ورود به بورس برداشته است . 12 میلیارد دلار ارزش این استارتاپ سبب خواهد شد که طعمه دلچسبی برای بورس آمریکا باشد و این شرکت دست رد به سینه آنها نزده است .

6. Rackspace

رک اسپیس یکی از قدرتمندترین ، قدیمی ترین و مهم ترین شرکتهای هاستینگ در دنیا می باشد . فرهنگ سازمانی این شرکت و مشتری مداری آن در کنار خدمات ابری بی نظیرش فرصت ویژه ای را برای این غول هاستینگ جهت ورود به بورس آمریکا باز کرده است . 10 میلیارد دلار ارزش تقریبی آنها در سال 2019 خواهد شد .

7. Slack

نرم افزار اداری و تبادل پیغام شرکتی اسلک که خود مورد استفاده بسیاری از استارت آپهای دنیاست با ارزش 7 میلیارد دلاری در سال 2019 وارد بورس آمریکا می شود . این موضوع به نقل از CEO این شرکت که به تازگی سرمایه بانکی جدیدی دریافت کرده است ورود به بورس را بسیار خوش یمن می داند .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ