درسهای استارتاپی برای سال 2019 از زبان زنان کارآفرین

چند سال اول راه اندازی کسب و کار و یا استارتاپ و شرکتهای نوپا هیجان انگیزترین و از طرفی ترسناکترین سالها حساب می شود . بسیاری از ایده و تصمیم های شما در این سالها میتواند تصدیق کند که در آینده موفق خواهید شد یا سرنوشت شکست را برای خود هموار می کنید .

بسیار آسان است اگر به عقب برگردید و کارهای گذشته را با تجربه فعلی انجام دهید اما این موضوع میسر نیست پس بهتر است همین حالا بهترین تصمیمات ممکن را اخذ کنید . در این مقاله در ایران استارتاپ از میان برترین رهبران زن دنیا تجربیات سالهای اولیه راه اندازی کسب و کار آنها را برای شما به اشتراک می گذاریم :

  • آماده تغییر جهت شوید

وقتی اولین تمرینات امور حسابداری شرکتی را اغاز کردم تصمیم گرفتم از سرویسهای حسابداری انلاین استفاده کنم . در واقع شرکت من خدمات مشاوهر حسابداری برای بهترین نتایج مالی را ارائه می داد . اما نتیجه کار اشتباه بود و شخصا مجبور به عقب گرد در مقابل خواسته های مشتریان شدم و به جای پافشاری تغییر جهت دادم . دوست من سارا الیوت صاحب استارتاپ Intend2Lead دقیقا همین تجربه را از سر گذراند. او این درس را به من آموخت که ترس از دست دادن چیزی را نداشتم باشم و فرصت هایی جدید همیشه در انتظار ماست

  • از دیگران راهنمایی بخوایید

سارا وب صاحب کسب کار Plaid for Women یک پلت فرم رسانه ای دیجیتال برای زنان می گوید بهتر از همیشه رو به جلو حرکت کنید و در این مسیر از دیگران راهنمایی بخواهید . طرز تفکر متفاوت دیگر هم قطاران شما در مسیر کارآفرینی و استفاده از تجربیات و راهنمایی آنها سبب می شود تعاملات روزمره خود را خلاقانه تر انجام دهید .

 

  • آماده یادگیری مهارت های جدید باشید.

مسئولیتهای شما همیشه فراتر از آنچه تصور کنید افزایش می یاید . وقتی من اولین تجارتم را آغاز نمودم متوجه شدم که تنها یک تخصص نمی تواند موفقیت آینده من را تضمین کند و در این مسیر مجبور به یادگیری مهارتهای جدید خواهم بود .

وقتی وارد مجموعه ای از جریانات و اتفاقات خواهید شد عملا باید مهارتها و داشته های فراوانی را از خود رونمایی کنید تا در این بازی بازنده نباشید .

  • امور مالی خود را منظم پیگیری نمایید

به عنوان یک مشاور و عضو هیئت مدیره در بسیاری از کسب و کارها متوجه شدم که موسسات و شرکتها با انواع وامها و سرمایه فعالیت و استارتاپ خود را پیشرفت می دهند ولی عدم پیش بینی و بینش کسب و کار و عدم تسلط مالی و استفاده از کارت های اعتباری و از همه مهمتر نداشتن طرح کسب و کار مالی مناسب سبب خواهد شد هزینه ها دو برابر شود و روزی بیدار شوید و خود را ورشکسته ببینید .

Webb، صاحب Plaid به جامعه کارآفرینی زنان می گوید : بدهی های خود را از ابتدا مدیریت کنید تا کاهش استرس مالی را تجربه کنید و این موضوع می تواند نقدینگی و آرامش بیشتری در کسب و کار برای شما فراهم کند .

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ