پیش شرایط ساختن تیم فروش برای استارتاپها

1- بازار مناسب محصول را برای استارتاپ خود پیدا کنید

اولین سال کسب و کار حساسترین سال است . بنابراین باید با دقت و استراتژی خاص حرکت کرد . بسیاری از استارتاپها سعی دارند بلافاصله تیم فروششان را ساخته یا بزرگ کنند . آنها یک تیم فروش را بدون داشتن مشتریان واحد تشکیل می دهند . اما به زودی متوجه می شوند که تعداد زیادی فروشنده مستععد دارند که تلاش می کنند چیزی را بفروشند که بابازار هدف آنها مطابقت ندارد . به همین دلیل بسیار ضروری است که پیش از ساخت تیم فروشتان بازار هدف مناسب محصولتان را پیدا کنید .

2- یک استراتژی فروش مستقیم را در یک مقیاس کوچک ثابت کنید

تاکتیک های فروش یک استارتاپ از اولین فروش به بعد به شدت تغییر می کند . معاملات اولیه معمولا از طریق ارتباطات نزدیک ، معرفی های سرمایه گذار ، سرنخ هایی که به صورت اتفاقی به وب سایت ورود می کنند انجام می شود . این تلاش های غیر معمول در زمان گسترش فروش دیگر جوابگو نخواهند بود .

به روش های فروش و میزان موفقیت مرتبط نگاه کنید . تحقیقات لینکدین نشان می دهد که تماس سرد یک درصد موفقیت ناچیز به همراه دارد . اما می تواند با پشتیبانی فنی مناسبی در مقیاس مورد نظر انجام شود . این را با فروش اجتماعی ، یعنی روشی مبتنی بر ایجاد ارتباط جمعی که بین یک موفقیت 15 و 30درصدی بالا و پایین می شود مقایسه کنید . اما در روش فروش اجتماعی به سرعت فروشی صورت نمیگیرد و باید منتظر فرصت های خوب ماند . برای بیشتر شرکتها یادگیری نحوه مدیریت فروش چند کانالی برای رسیدن به موفقیت بسیار ضروری است .

3- تلاش ابتدایی فروش اولیه باید یک مدل مقیاس پذیر را القا کند که تیم فروش بتواند آن را انجام دهد و از عهده آن برآید . مدیران عامل باید برای ارائه تجربیاتشان حضور داشته باشند اما نباید انتظار داشت باشند که رویکرد بیش از حد هدفمند خودشان در مقیاس مورد نظر اثر خواهد کرد . بسیار مهم است که رویکردهای جایگزین را امتحان کنید و به سرعت یاد بگیرید که چه چیزی برای مشتریان هدف شما بهترین است .

4- یک استراتژی استخدام منحصر به فروش بسازید : اگر شما در یک شبکه گسترده از استعدادهای موجود ، به دنبال یک فروشنده استثنایی میگردید به شدت ناامید خواهید شد. فروش یک مهارت منحصر به فرد است که به یک استراتژی استخدام منحصر به فرد نیاز دارد و تجربیات خاص خود را که متناسب با محصول و مشتریان خاص آن است می طلبد .

5- بر اساس تحقیقات فوق الذکر توسط لینکدین ، کارفرمایان روز به روز به دنبال مهارت های خاص و پیشرفته فروش هستند . این تقاضا برای مهارتی همچون مدیریت روابط سازمانی بالا رفته است و در حال حاضر به گفته کاربران لینکدین سه برابر مهارت های سنتی تر است . به نظر می رسد تنها 1.5 درصداز کاربران لینکدین این مهارت های جدیدتر و مورد نیاز را دارند .

انتظار می رود این روند با رقابتی شدن فزاینده فروش اداه یابد . اما مهمترین واقعیت ها را فراموش نکنید . در نهایت استراتژی استخدام فروش شما باید نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند . اگر شما در یک فرآیند فروش تراکنشی سریع قرار دارید فرآیند و افراد ایده آل شما برای استخدام به طور قابل توجهی با افراد یک محیط فروش پیچیده و ارتباط محور متفاوت خواهند بود

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ