هوش مصنوعی چگونه بازاریابی دیجیتال را متحول می کند

امروزه هوش مصنوعی یا همان AI به یکی از مهمترین عناصر کسب و کار تبدیل شده است و جای خود را در تعداد زیادی پلتفورمها و اپلیکیشن ها بازکرده است . بازاریابی دیجیتال یکی از حوزه هایی است که با ظهور هوش مصنوعی بسیاری از مشکلات آن رفع شده است و دچار تغییر و تحول شده است . در این مقاله در ایران استارتاپ به سه روش اشاره می شود که AI با تغییر در آنها بازاریابی دیجیتال را بهبود می بخشد .

1- تجربه کاربری بهتر

مهمترین جنبه یک استراتژی موفق بازاریابی دیجیتال تجربه کاربری فوق العاده است . وقتی محتوا مرتبط و متناسب با کاربر باشد احتمال بسیاری بیشتری وجود دارد که آنها به مشتری یا حتی مشتریان همیشگی تبدیل شوند و نسبت به آن برند وفادار بمانند . هوش مصنوعی به طور قابل توجهی می تواند با قدرت خود در جمع آوری داده ها به آن کمک کند و بر اساس مواردی مانند موقعیت مکانی ، اطلاعات تاریخی و رفتار گذشته تعیین کند کدام محتوا کاربردی ترین و مناسبترین محتواست . در زمان انجام چنین کاری هوش مصنوعی به کاربر تصویری دهد که این برند به طور خاص برای خود او ساخته شده است . برای مثال تکنولوژی جستجوی صوتی نیز یک افزونه فوق العاده هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال است که می تواند مارا با سرعت بیشتری به نتیجه برساند . شرکت ها اکنون می توانند سایت خود را منطبق با دستیارهای مجازی مانند گوگل ، الکسا و سیری بسازند . اگر شما این کار را به درستی انجام دهید می توانید برند خود را عنوان اولین نتیجه در جست و جوی صوتی بیاورید که کمک بسیاری به شناخت برند شما خواهد کرد.

2- پیش بینی رفتار مشتری

هوش مصنوعی نه تنها می تواند یک تجربه مشتری را بر اساس رفتار گذشته افراد شخصی سازی کند بلکه همچنین می تواند رفتار کاربران جدید و فعلی را نیز پیش بینی کند . با کمک پلت فرمهای مدیریت داده ها از طریق جمع آوری داده های افراد در وب سایت ، AI می تواند اطلاعاتی درباره کاربران شما از طریق اینترنت جمع آوری کند . این امر به طور خودکار به شما کمک می کند تا نیازهای آنها را از طریق بازدیدها ، علایق ، و پروفایلها شخصی سازی کنید . همچنین باعث می شود بتوانید سرنخ های بالقوه خود را هدف گیری کنید تا بتوانید روی فرمول سازی و اجرای استراتژی های بازاریابی موثر تمرکز کنید .

هوش مصنوعی دائما در حال جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها برای استفاده هوشمندانه تر از آنهاست . با الگوریتم های جدید صحت و دقت بازدیدهای مشتری همواره کارآمدتر خواهد شد و دقت بازدیدهای مشتری همواره کارآمدتر خواهد شد و به پیش بینی فروش و برگشت سرمایه کمک زیادی خواهند کرد به طوری که کسب و کار شما می تواند بهترین تجربه را برای مشتریان به ارمغان آورد و ابزارهای مناسبی را برای موفقیت کسب و کار شما فراهم کند .

3- حمایت به موقع مشتری

یکی از بزرگترین مواردی که مشتریان در یک تجربه دیجیتالی خوب جست وجو می کنند نتایج و پاسخگویی فوری است . با ابداع ربات های چت ، هوش مصنوعی می تواند این تجربه را به موقع و در زمان واقعی ارائه دهد .

رباتهای چت سرویسهایی هستند که به کمک هوش مصنوعی طراحی می شوند و کاربران از طریق یک رابط چت با آن ارتباط برقرار می کنند . رباتهای چت می توانند از اصطلاحاتی استفاده کنند انسان نما به نظر برسند و بتوانند سوالات اساسی را پاسخ داده ، سفارشهای کاربران را انجام داده ، سپس آنها را پیگیری کرده و مسائل ساده را حل کنند .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ