50 اتفاق استارتاپی برای سال 2019 ( قسمت اول )

 

 1. همه چیز به نسل Z مربوط است

در سال 2019، تعداد افراد نسل z- که شامل افرادی است که بعد از سال 1997 به دنیا آمده ­اند- بیش از نسل Y خواهد بود. انتظار می­رود نسل z  نمایندۀ بالغ بر 30% جمعیت جهان و 20% نیروی کار جهانی باشد.

نویسندۀ پرفروش­ترین نسخه­ های نیویورک تایمز به linkedIn گفت:” تجربۀ من این است که آن­ها {نسل z} فرصت­ها را از آن خود خواهند کرد و این کار را با تحمل سختی و مشقت انجام خواهند داد، آن­ها متفاوت هستند، اما به عنوان یک گروه من آن­ها را کنجکاو، امیدوار، پیوسته در حال یادگیری، و به طرز دردناکی هماهنگ با رنج دنیا می­بینم که برای آن که کاری در این باره انجام دهند مضطرب هستند.”

 1. اقتصاد از سرعت خود خواهد کاست

آیا رکود اقتصادی در راه است؟

بله.

سوال این جاست که چه زمانی اتفاق خواهد اقتاد.

آشوب بازار سهام. عدم ثبات سیاسی. افزایش بحران بدهکاری. شرکت­ها و افرادی که شدیدا تحت فشار هستند.

 1. تعدیل نیرو

آیا تعدیل نیروهای بیشتری در افق آینده دیده می­ شوند؟

اگر اقتصاد برگردد، مسلما احتمال آن وجود دارد.

بعد از آن که 2250 کارمند شرکت جنرال موتور اقدام به خرید سهمی از کارخانه کردند، این شرکت 14000 تعدیل نیروی استراتژیک را در ماه نوامبر اعلام کرد. در روز دوشنبه، Verizon اعلام کرد که این شرکت از 10400 کارمند از طریق قطع رابطۀ داوطلبانه جدا خواهد شد.

 1. صرف زمان آن لاین بیشتر از تماشای تلویزیون

به نظر می­رسد که این امر تحقق پیدا کرده است.

البته، با استناد به ReCode، افراد در طی روز زمان بیشتری را صرف اینترنت خواهند کرد تا تماشای تلویزیون.

 1. Brexit, Brexit, Brexit

 

حماسۀ  Brexitادامه دارد.

یان برمر[1]، ریاست اوراسیا گروپ {EU}  ، به LinkedIn گفت: “واقعا قبول مذاکره در مورد چیزی به این پیچیدگی با یکی از چالش ­برانگیزترین موسسات فراملیتی جهان، EU، و یکی از دولت­های توسعۀ یافتۀ ناکارآمد جهان امروز، انگلستان، بسیار دشوار است.”

 1. طراحی فراگیر در مسیر اصلی خواهد بود

طبق اظهارات ساتیا ناردلا[2]، مدیر عامل میکروسافت (که همچنین شرکت مادر LinkedIn است) هوش مصنوعی در حال تغییر دادن شکل طرح فراگیراست.

ناردلا می­گوید: “ما قبلا آن را تکنولوژی­های کمکی می­نامیدیم که چک لیستی از کارهایی بود که بعد از ساخته شدن محصول انجام داده بودید. اکنون بحث بر سر کشاندن این جریان رو به بالا در فرایند طراحی است. اگر ما به صراحت بگوییم ما طرحی می­خواهیم که افراد با توانایی­های مختلف را به طور کامل شرکت دهد، چه خواهد شد؟”

کنترل تطبیقی یا قابلیت هوش مصنوعی برای آن که به کسانی که دچار خوانش پریشی[3] هستند در خواندن متون نوشتاری کمک کند، دو نمونه­ای هستند که ناردلا ذکر می­کند.

 1. AI, AI, AI

هوش مصنوعی {AI} به تمام جنبه­های هر صنعت و هر حرفه­ای خواهد پرداخت.

 1. حرکت اجتماعی بعدی

آیا Sillicon Valley به اقتدار خود ادامه خواهد داد؟

مدیر عامل Redfin، گلن کلمن[4]به LinkedIn گفت: “روند افزایشی که زمانی به سوی 1% در وال استریت سیر می­کرد اکنون به Silicon Valley روی آورده است. جایی که پیشگامان تکنولوژی زمانی به عنوان متفکرین جهان نوین بی­ پروا مورد ستایش قرار می­گ رفتند و به صورت گونه­ ای جدا از سرمایه گذاران و سایرافراد بانفوذ دیده می ­شدند، ما اکنون خود را در حالی می­بینیم که در مناظره بر سر مالیات، مسکن ، و استطاعت مالی فرو رفته ­ایم.

 1. قوانین بیستر Big Tech

قوانین بومی، دولتی، و فدرال شرکت­های تکنولوژی­های عظیم آغاز شده ­اند و احتمالا ادامه خواهند داشت.

مالیات، رقابت، و حریم خصوصی برخی از موضوعاتی هستند که در اولیوت دستورکارهای نظارتی قرار دارند.

10.ممکن است اتوماسیون به شکل نامتناسبی بر شغل زنان تاثیر بگذارد

کریستین لاگارد[5]مدیر صندوق بین­المللی پول این مطلب را با LinkedIn در میان گذاشت:”تکنولوژی­های جدید مانند هوش مصنوعی و آموزش ماشینی در حال تغییر دادن شیوۀ انجام امور در تمام دنیا هستند. این روند اتوماسیون به ویژه برای زنان چالش برانگیز است زیرا معمولا آن­ها نسبت به مردان در مشاغل روتین­تر در تمام بخش­ها و حرفه­ ها مشغول به کار می­شوند، که آن­ها را نسبت به اتوماسیون آسیب ­پذیرتر می­ک ند. تحقیقات IMF جدید برآورد می­کنند که طی 20 سال آینده 26 میلیون شغل زنان در 30 کشور در خطر جایگزین شدن با تکنولوژی هستند که به معنای 180 میلیون شغل زنانه در جهان است.

لاگارد آموزش، پرورش، بستن شکاف­های جنسیتی در پست­های مدیریتی، و پل زدن به بخش دیجیتال را به عنوان مراحل مهمی که باید در نظر گرفته شوند ذکر می­کند.

11.تامین کنندگان خدمات بهداشتی هزینۀ خوار و بار شما را پوشش خواهند داد

کیسر-پرماننت[6] ریاست و مدیر عامل برنارد تایسون[7] به LinkedIn گفت: “اگر بدون آن که شغلی داشته باشید در خانه نشسته­اید، در حال آسیب زدن به سلامتی خود هستید، ممکن است این آسیب استرس روانی باشد یا این که سبب فشار خون بالا، علائم اولیۀ بیماری فشار خون بالا، شود”. آیا سازمان­های ارائه کنندۀ خدمات بهداشتی شروع به آموزش بیماران در مورد خوار و بار و تغذیه خواهند کرد؟ برای نمونه، Geisinger، که یک سیستم مراقبت سلامتی در پنسلیوانیا است، دست به کار “داروخانۀ غذاهای تازه” شده است.

12.#MeToo وارد فاز دوم خواهد شد…

13….اما برخی مدیران نامحترم باز خواهند گشت.

14.نبرد علیه فقر شدید دوباره داغ خواهد شد

طی 25 سال گذشته، LinkedIn اشاره می­کند که بیش از یک میلیارد نفر خود را از فقر شدید بیرون کشیده ­اند، و نرخ فقر جهانی در پایین حد خود در تاریخ ثبت شده است.

ملیندا گیتس، ریاست بنیاد بیل و ملیندا گیتس به LinkedIn گفت: “ما همیشه نمی­توانیم شرایطی را که کودکی در آن به دنیا می­ آید تغییر دهیم، اما می­توانیم در پتانسیل آن کودک برای تلاش کردن علیرغم مشکلات سرمایه گذاری کنیم، و این کار را با سرمایه­ گذاری کردن در بهداشت و آموزش آن­ها انجام می­دهیم. اقتصادانان بهداشت و آموزش را “سرمایۀ انسانی”  می ­نامند زیرا اثبات شده است که آن­ها موتورهای دوقلوی رشد اقتصادی هستند.”

 1. جنگ ایالات متحده- چین در جبهۀ تکنولوژی

بنا به گفتۀ برمر احتمال وقوع جنگ جهانی ظرف 5 یا 10 سال زیاد است، زمانی که رکود اقتصادی و خصومت پایدار روابط بین ایالات متحده و چین را از بین می­برد.

برمر به LinkedIn گفت “[با توجه به تکنولوژی] شما حتما یک جنگ سرد خواهید داشت. شما چینی­ ها را با مدل هوش مصنوعی خود، و آمریکایی­ها را با مدل هوش مصنوعی ما دارید. چینی­ ها با اینترنت خودشان، و آمریکایی­ها با اینترنت ما مشغول هستند”.

 1. زمانی که نوبت به کار می­رسد انسانیت شما مهم است

ممکن است به این مطالب نیز علاقه داشته باشید

{ ملت مدنی برند ویس}Civic Nation BRANDVOICE

 

سناتور نوامبر را ماه “کاربرد کالج ملی” اعلام کرد.

Dassault Systèmes BRANDVOICE

 

چگونه تکنولوژی دوقلوی دیجیتال به صنعت رانندگی کمک می­کند

{درجات زندگی برند ویس}Grads of Life BRANDVOICE

 

شرکت MIT  1 میلیون دلار به مبتکرانه­ترین آیندۀ سازمان­های کار در جهان جایزه می­دهد.

از آن جا که اتوماسیون ممکن است به مشاغل انسانی کمتری منجر شود، پس چه چیزی بهتر از این است که در سرکار رفتار انسانی­ تری داشته باشیم.ایجاد روابط واقعی، بروز همدردی، خلاقیت، بازخورد. مطالب بیشتر در مورد داشتن رفتار انسانی­ تر در سر کار را در مصاحبۀ من با Dan Schawbel ببینید.

 1. موتور احتراق قبل از آن که از رده خارج شود هوشمندتر می­شود
 2. IPOهای بیشتر بازگشت تکنولوژی IPO های فنآوری نیروگاهی ممکن است در سال 2019 پیشگام شود.

Uber, Lyft. نفر بعدی چه کسی است؟

 1. شرکت­ها به ایجاد تنوع در نیروی کار خود ادامه خواهند داد.
 2. کنترل دنیایی که همه در آن می­گویند “اول من” بسیار دشوارتر خواهد بود.

استن مک­کریستال[8]، مدیرعامل گروه مک کریستال و فرمانده اسبق نیروهای آمریکا در افغانستان به LinkedIn  گفت: “چالش ما این است که اکنون در جهان “اول من” هستیم، و منظور من “اول من” از سوی کشورها، و همچنین “اول من” از جانب رهبران، و “اول من” توسط شرکت­ها است. رهبران باید از دیدگاهی وسیع­تر تصمیم گیری کنند و وابستگی­های متقابل را در نظر بگیرند” او هشدار می­دهد: “اگر وارد مذاکره­ای شوید و انتظار داشته باشید تا برندۀ همه چیز باشید و سوی دیگر را ضعیف باقی بگذارید، در بسیاری موارد، اتفاقی که می ­افتد این است که همان اکوسیستمی که هر دوی ما به آن وابسته هستیم از بین می­رود”.

 1. اداره­ ها خالی از کارمند خواهند شد

کار در خانه و در کل پذیرش ساختار دورکاری بیشتر مورد پذیرش قرار می­گیرد.

 1. شما به داده ­های پزشکی خود دسترسی بهتری خواهید داشت
 2. خیابان­های اصلی با هم یکی خواهند شد

آیا غول­های خرده فروشی کوچک­تر در ایالات متحده و خارج از آن برای به چالش کشیدن آمازون با هم یکدسته خواهند شد؟

 1. گزینه­های مالی به کارگران مدرن خواهند رسید.

دن ولمن[9]، مدیرعامل PayPal به LinkedIn گفت: “اگر ما می­خواهیم برای افراد فرصتی فراهم کنیم تا در آینده زندگی مالی سالمی داشته باشند، لازم است تا صنعت خدمات مالی را که برای افرادی طراحی شده­اند که برای تمام عمرشان در یک کار واحد باقی می­مانند، دوباره در نظر بگیریم. ظهور فن آوری­ها و نیز تغییرات اجتماعی-جمعیت می­روند تا سبب تغییر مسیر عرضه و تقاضای خدمات مالی شوند.”

 1. مدیران عامل برای آن که به رهبرانی فراگیر تبدیل شوند سخت­ تلاش خواهند کرد- یا در غیر این صورت کار خود را ترک خواهند کرد

فراگیرتر باشید و یا با شورش رو در رو شوید. رفتار همکارانه­ تری داشته باشید یا ادامه دهید. نسبت به آموزش رهبری و توسعه دید بازتری داشته باشید یا کنار بروید.

 

 

 

[1] Ian Bremmer

[2] Satya Nardella

[3] Dyslexia

[4] Glenn Kelman

[5] Christine Lagarde

[6] Kaiser-Permanente

[7] Bernard Tyson

[8] Stan McChrystal

[9] Dan Schulman

[10] SAT

[11] Gig economy

[12] Uber and Lyft

[13] TaskRabbit and Fiverr

[14] Subprime

[15] Guessing game

[16] C-suite title

[17] Katie Lawler

[18]Neurodiversity

[19] Screen time

 

منبع : Forbes


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ