4 اشتباه مشترک در میان بنیانگذاران استارتاپها

ناز بهشتی (Naz Beheshti) به عنوان یک مربی و مشاور سلامت اجرایی، رهبران را قادر می‌سازد تا از طریق تغییر رفتار و طرز فکر به بالاترین توانایی خود برای خلاقیت، سرزندگی، انرژی بالا و موفقیت برسند. شرکت ناز یعنی پاراناناز، به سازمانها کمک میکند تا فرهنگ، تعامل کارکنان و رفاه و نتایج کسب و کار شرکت‌ها را که در ذهن، علوم اعصاب و روانشناسی مثبت ریشه دارد، بهبود بخشد . ناز بهشتی در این مقاله به 4 4 اشتباه مشترک در میان بنیانگذاران استارتاپها می پردازد. این مقاله آخرین دستاورد خانم بهشتی است که در دسامبر 2018 در مجله فوربس منتشر شده است :

در اقتصاد محرکه این روزها چابکی مدیران و بنیانگذاران شرکتها و استارتاپها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طبق آخرین بررسی مدرسه اقتصاد هاروارد نرخ شکست استارتاپها 30 الی 40 درصد به صورت حداقلی می باشد که عملا در ایران این نرخ شکست بسیار بالاتر می باشد .در نتیجه این موضوع سرمایه گذاران نیز بخش زیادی از سرمایه خود را از دست خواهند داد و اما از زاویه دیگری  اگر شکست به معنی عدم بازده پیش بینی شده سرمایه گذاری است، نرخ شکست 70٪ تا 80٪ است. و اگر شکست به معنای سقوط کوتاه از پیش بینی اعلام شده است، پس نرخ شکست 90٪ تا 95٪ است پس در مقابل این همه مشکلات پیش روی استارتاپها هیئت مدیره شما باید بخشی جدایی ناپذیر از تیم شما باشد اما نه یک دخالت کننده .

ارتباط مکرر

هیئت مدیره شما نباید دائما با بنیانگذار استارتاپ در موضوعات داخلی در ارتباط باشد .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ