اوبر در حال آماده سازی عرضه اولیه سهام

Dara Khosrowshahi, chief executive officer of Uber Technologies Inc., speaks during the TechCrunch Disrupt 2018 in San Francisco, California, U.S., on Thursday, Sept. 6, 2018. TechCrunch Disrupt, the world's leading authority in debuting revolutionary startups, gathers the brightest entrepreneurs, investors, hackers, and tech fans for on-stage interviews. Photographer: David Paul Morris/Bloomberg via Getty Images

طی دور روز گذشته یعنی 16 آذر 97 شرکت lyft اعلام حضور برای عرضه اولیه سهام را اعلام نمود و با توجه به نوسانات شدید افزایش ارزش شرکتها و یا مقابل با کاهش های ناگهانی دارا خسروشاهی ایرانی در یک خبر جنجالی و برای عقب نماندن از قافله IPO ها بلافاصله خبر رسمی این عرضه را اعلام نمود . اما پیش از ادامه این مقاله به این موضوع بپردازیم که IPo چیست .

عرضه‌ی عمومی اولیه (IPO)، عرضه‌ی اوراق‌ بهادار شرکت به عموم برای اولین بار و بدون سابقه قبلی قیمت‌گذاری است.

به زبان ساده، عرضه اولیه یعنی اینکه سهام یک شرکت قرار است برای اولین بار در بورس عرضه شود. تحقیقات نشان می‌دهد که حوزه اصلی مطالعات در زمینه IPO ، ارزیابی کارآیی روش‌های مختلف قیمت‌گذاری و تخصیص سهام در عرضه‌های عمومی است.

ارزش گذاری فعلی این استارتاپ 72 میلیارد می باشد که البته وال استریت آن را 120 میلیارد دلار ارزش گذاری نهایی برای بازه 10 ساله فعالیت در نظر گرفته است . دارای خسرو شاهی مدت زمان نهایی تکمیل مدارک برای ورود نهایی به بورس را تا بهار 2019 در نظر گرفته است اما هنوز بیانیه دقیق و رسمی از سوی آنها منتشر نشده است .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

ترک پاسخ