چگونه الهام بخش تیم استارتاپی خود باشید

برای الهام بخشیدن به تیم خود به منظور انگیزه دادن به آنها تا وظایفشان را خوب انجام دهند، از آنچه آنها انجام می‌دهند لذت ببرید و در مورد جهت‌گیری شرکت خود و نقشی که آنها دارند هیجان زده شوید. به عنوان یک رهبر، الهام بخشیدن به تیم‌تان مسئولیت مهمی است. به خصوص در دوران آشفتگی یا چالش انگیز.

چرا الهام بخشیدن مسئولیت شماست؟

اریک گارتون (Eric Garton) می‌گوید:

هنگامی که کارکنان نه تنها مشغول به کار هستند، بلکه پر از انگیزه هستند، زمانی که سازمان‌ها پیشرفت‌های واقعی را می‌بینند. کارمندان با انگیزه به مراتب کارآمدتر هستند و به نوبه‌ی خود به افرادی که در اطراف آنها هستند انگیزه می‌دهند تا برای ارتقاء، بیشتر تلاش ‌کنند.

متأسفانه ۴۲٪ کارکنان احساس نمی‌کنند که رهبری آنها به فرهنگ سازمانی مثبت کمک می‌کند. زمانی که کارمندان بی‌انگیزه، بی تفاوت و ناراضی هستند، به احتمال زیاد به دنبال جای دیگری برای کار می‌گردند.

خبر خوب این است که الهام بخشیدن به کارمندان نباید دلهره آور باشد. در ادامه چند ایده تازه برای شروع برای شما گردآوری کرده‌ایم.

  1. بیشتر آنها را به چالش بکشید

می‌خواهید باور کنید یا نه، کارمندان شما می‌خواهند به چالش کشیده شوند. انجام کارهای روزمره‌ی تکراری امروز و هر روز می تواند به سرعت باعث خستگی و بی انگیزگی شود. به همین دلیل، براساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۷، ۸۳ درصد از کارکنانی که فرصت‌های لازم را برای چالش‌های جدید به دست می‌آورند، بیشتر احتمال دارد که با کارفرمای خود بمانند.

با کارمندان خود ارتباط برقرار کنید تا بدانید چه احساس چالشی دارند. آیا آنها برای برآورده شدن نیازهای سازمان (یا شرکت) تلاش می‌کنند؟ آیا آنها به اهداف شخصی خود دست می‌یابند؟ آیا آنها نیاز به اهداف بیشتری دارند؟ آیا به آنها مسئولیت بیش از حدی واگذار شده است؟

الهام بخشی در هر هفته:

با یک ابتکار کارآفرینانه شروع کنید و اجازه دهید که هر عضو تیم‌تان هر هفته بر روی یک پروژه‌ی “اشتیاق” مربوط به کسب و کارتان کار کنند. این پروژه ممکن است کارهایی باشد که آنها را بیش از کار روزمره خود الهام می‌بخشد و همچنین می‌تواند به یادگیری چیزهای جدید، ایده‌های محصول یا حتی جریان درآمد منجر شود.

  1. در مورد آموزش‌های فنی دوباره فکر کنید

بسیاری از تیم‌ها، به ویژه تیم فنی، نیاز به آموزش‌های مداوم دارند. اما اگر ضعیف هدایت شود، چنین آموزشی می تواند همه چیز جز الهام بخشیدن باشد.

کیلی ویتنی (Kellye Whitney) از Anatomy of a Modern Day Technical Training Course می‌گوید:

من اغلب متوجه می‌شوم که مدیران آموزش را بر کارمندان تحمیل می‌کنند و افراد آموزش دیدن را دوست دارند، اما این آموزش لزوماً چیزی نیست که آنها نیاز دارند. از کارمندان خود بپرسید که چه چیزی دوست دارند؟ چه چیزی برای آنها می‌تواند متفاوت باشد؟ اگر به بیشتر پروژه‌های اخیر شرکتتان نگاه می‌کنید، می‌خواهید چه چیزی بهبود یابید؟

به فرصت‌های آموزشی با شناسایی موضوعات دوباره فکر کنید: تیم شما چه چیزی را می‌خواهد یاد بگیرد و چه چیزی را نیاز دارد که یاد بگیرد؟

مسائل آموزشی را به دو قسمت تقسیم کنید: ۷۰ درصد عملی و ۳۰ درصد تئوری.

این فرمت اغلب به تیم‌ها کمک می‌کند تا مفاهیم جدید را بهتر درک کنند و مطالب را فراتر از درس و یا برنامه‌های آموزشی اعمال کنند، در حالی که همه‌ی آنها احساس انگیزه‌ی بیشتری برای یادگیری و استفاده از مهارت‌های جدید خود دارند.

الهام بخشی در هر هفته:

فرصت‌های آموزشی و بحث در مورد فرصت‌هایی که تیم می‌تواند هر هفته یاد بگیرد را شناسایی کنید. این ایده‌ها را در ذهن داشته باشید، مانند اینکه شما ویژگی‌های جدید محصول را در جلسات بازنویسی می‌کنید یا به ابتکار بازاریابی تازه شیرجه می‌زنید.

  1. در مقابل عموم کارکنان سختکوشی آنها را به رسمیت بشناسید

به رسمیت شناختن کارکنان در جمع عمومی یکی از بهترین راه‌های الهام بخشیدن به تیم شما است، زیرا تأثیرات الهام بخشی گسترده‌ای مانند موارد زیر دارد:

  • ۷۰ درصد از کارمندان می‌گویند که اگر مدیران از شما بیشتر تشکر کنند، انگیزه و روحیه به طور گسترده‌ای بهبود می‌یابند.
  • خوشحالی و رضایت ۳۱ درصد از بهره وری کسب و کار را افزایش می‌دهد.
  • به رسمیت شناختن باعث افزایش مشارکت کارکنان تا ۶۰ درصد می‌شود.
  • شرکت‌هایی با فرهنگ “به رسمیت شناختن غنی” ۳۱ درصد نرخ گردش داوطلبانه‌ی را نسبت به شرکت هایی که این فرهنگ را ندارند، کاهش می‌دهند.

همچنین الهام بخشیدن به تیم خود با رسمیت شناختن یک پیوند مهم برای اقدامات خاص و اثرات مثبت آن در یک سازمان است.

الهام بخشی در هر هفته:

حداقل یک بار در هر هفته اعضای سخت کوش تیم خود را چه در جلسه تیمی منظم و چه در نوع دیگری از انجمن عمومی به رسمیت بشناسید.

هر هفته به تیم‌تان الهام ببخشید

اجازه ندهید که تیم شما بی انگیزه باشند. از این ایده‌ها استفاده کنید تا کارمندان با انگیزه، مشغول و در ارتباط باشند، و مطمئن شوید که آنها به چالش کشیده شده‌اند و احساس می‌کنند از آنها قدردانی می‌شود. هنگامی که کارکنان شما احساس انگیزه می‌کنند، همه برنده می‌شوند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ