Nurx استارتاپی برای کنترل بارداری و بیماری های جنسی

روزهای گذشته خبری از آمار خیرکننده ویروس ایدز در ایران و امار بیش از 60 هزار نفری را منتشر کردیم . اما سایر بیماریهای جنسی اماری چندین برابری این ویروس دارد که رقمی نزدیک به یک میلیون نفر می باشد که دچار یکی از انواع بیماریهای جنسی شده اند . اطلاع رسانی و آموزش بهترین گزینه برای این موضوع است ، اما استارتاپ Nurx در آمریکا طرحی برای آزمایش خانگی و رفع سریع این مشکلات تهیه کرده است .

اما دلیل اصلی اهمیت این استارتاپ موضوعی است که این استارتاپ از دل شتابدهنده Y Combinator بیرون آمده است و با جذب 42 میلیون دلار سرمایه در مسیر گسترش خود است . اهمیت این استارتاپ دلیل اصلی سرمایه گذاری و موفقیت آن است و این موضوع می تواند در ایران هم کاربردی باشد . کیت آزمایشی این مجموعه برای جلوگیری از بارداری ، انواع تب خالها و زگیل های جنسی و حتی HIV کاربرد دارد. پلت فرم پزشکی Nurx اطمینان می دهد که کاربران می توانند با پزشکان ارتباط برقرار کنند و منابع لازم را برای انتخاب روش درست کنترل تولد فراهم می کنند.

علاوه بر کنترل تولد و آزمایش HPV، این شرکت همچنین PrEp، یک قرص روزانه ای را که خطر ابتلا به HIV را کاهش می دهد را در سبد محصولات خود دارد .

 

کیت تست HPV تنها برای زنان بالای 30 سال تأیید شده است و جایگزین پاپ اسمیر نیست، که نمونه ای از سلول های گردن رحم را جمع آوری می کند تا ناهنجاری ها را بررسی کند. با این حال، کیت، که فقط یک سواب واژینال نیاز دارد، قادر به ارزیابی 14 خطر بالقوه HPV است که منجر به سرطان دهانه رحم می شود.

نورکس 36 میلیون دلار با حمایت بنیاد کلینتون در ماه ژوئیه افزایش سرمایه داشته است . این شرکت از این سرمایه گذاری برای استفاده از کیت تست HPV استفاده کرده است و همچنین در سال 2018 به چندین بازار جدید ورود یافته است.

Nurx در حال حاضر در 22 ایالت، از جمله ناحیه کلمبیا در دسترس است.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ