معرفی استارتاپهای HIV و آمار افزایش رشد آن در ایران

Chinese students use handmade red ribbons to form "AIDS" one day ahead of the the World AIDS Day, at a school in Hanshan, east China's Anhui province on November 30, 2009. China warned in a notice for World AIDS Day that homosexual transmission of the disease was gaining pace and called for health authorities nationwide to step up prevention work. China's health ministry estimates that at the end of 2009, 740,000 people were living with HIV in the country of 1.3 billion, and the latest data shows that 48,000 were infected this year, according to UNAIDS. CHINA OUT AFP PHOTO / AFP / STR (Photo credit should read STR/AFP/Getty Images)

چند روزی از روز جهانی HIV در دنیا می گذرد و آمار عجیب 60 هزار نفری در ایران و رشد بیش از حد آن جای نگرانی را همچنان برای اطلاع رسانی بیش از پیش جدی تر می کند . بنابراین ایران هم شاهد «موج چهارم» ابتلا به اچ‌آی‌وی است و مقامات دولتی می‌گویند بیشتر از همه رابطه جنسی پرخطر، این موج را گسترش می‌دهد.

آمار تازه سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که ۱۶۰هزار نفر طی سال ۲۰۱۷ در قاره اروپا به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند و از این تعداد، ۱۳۰ هزار نفر در اروپای شرقی به آن آلوده شده‌اند.

این آمار تاکنون بالاترین نرخ ابتلا به این ویروس در منطقه اروپای شرقی و روسیه بوده است در حالی که کشورهای غرب قاره اروپا، شاهد کاهش ابتلا به این بیماری هستند.

به نظر می‌رسد که ریشه این اختلاف را می‌توان در تفاوت دیدگاه در دو سمت اروپا یافت؛ قاره‌ای که در آن نزدیک به دو میلیون نفر با اچ‌آی‌وی یا ایدز دست به‌ گریبان‌اند.

در حال حاضر تعداد زیادی استارتاپ در دنیا در حال فعالیت روی درمان و اطلاع رسانی آموزشی این ویروس فعالیت دارند .

Sangamo BioSciences یکی از استارتاپهای آمریکایی است که تمام تلاش خود را در زمینه تولید دارو به کار گرفته است و با کمک برترین پزشکان آمریکایی در تلاش برای تولید دارو و درمان است .

Nurx دیگر اپلیکیشنی است که با استفاده از نرم افزار موبایلی خود آزمایشهای مختلفی را روی بدن انسان انجام میدهد و در نهایت علاوه بر کمکهای فراوان پزشکی دیگر خود در نهایت می تواند تصمیم بگیرد که آیا شما به این ویروس مبتلا هستید یا خیر .

ursure کلینیک تخصصی آنلاین این ویروی است .این آزمایشگاه آنلاین در سریعترین زمان قابل تصور تست را بر روی شما انجام میدهد تا مطمئن شود شما الوده هستید یا خیر . اما هدف اولیه این استارتاپ جلوگیری از وقوع این ماجراست تا قبل از آنکه نیاز به تست باشد شرایطی برای همه فراهم باشد تا از امکان انتقال و دریافت آن خودداری نمایند .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ