موج جدید استارتاپهای اسکوتر برقی در سراسر دنیا

اگر این روزها اخبار استارتاپهای روز دنیا را دنبال کنید بسیاری از استارتاپهای موفق دنیا و حتی خبر ورود برخی از استارتاپهای جدید در فضای حمل و نقل و استفاده از اسکوترهای برقی را خواهید دید . از لندن تا آمریکا و اروپای شمالی همه برای حل مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا در جستجوی راه حل هستند . نسل جدید اسکوترهای برقی حتی نظر ایلان ماسک را هم به خود جلب کرده است و فرهنگ و ساختار خاص غرب در استفاده از وسایلی همچون دوچرخه بستر و زمینه مناسبی را برای آینده نسل جدید اسکوترها هموار کرده است . در کشور ایران که روزی در چندین منطقه تهران استفاده از دوچرخه های سبز رنگ شهرداری رونق گرفته بود بلافاصله و در کمتر از دو سال به ورطه نابودی رفت و صرفا نبود فرهنگ سازی غنی برای استفاده از وسایل عمومی این چرخه را بدنام تر از قبل کرد. در کشورهایی همچون سوئیس که متوسط درآمد ماهانه افراد بیش از 3500 فرانک می باشد و تمامیت جامعه از رفاه نسبی و زندگی با کیفیت برخوردا هستند و بسیاری از افراد امکان خرید قسطی آخرین مدلهای rang rover را دارند اما در ساعات آغازین روز بسیاری از افراد را سوار بر دوچرخه خواهید دید . افرادی که کت و شلوارهای چند میلیونی و ساعتهای Montblancs چند ده میلیونی در دست دارند اما همگی سوار بر دوچرخه تا بانکها و و محل کار در حال رفت و آمد هستند و آسمان خاطره انگیز سوئیس هر روز تمیز از قبل پدیدار می شود .

دنیا با همین طرز تفکر در حال حرکت به سمت این اسکوترهای برقی است . در حال حاضر بعد از تمایل شدید دارای خسروشاهی ایرانی در شرکت اوبر به سمت راه اندازی سرویس اسکوتر برقی و حرکت دهها استارتاپ دیگر در مسیر اسکوترها و دوچرخه های برقی و حتی در انگلیس سرویس Mytaxi نیز به این سمت در حال حرکت است . در حال حاضر سوئد در اروپا هم به دنبال راه اندازی و بومی سازی این وسیله در کشور خود است . به تازگی استارتاپ VOI Technology که 50 میلیون یورو سرمایه جذب کرده است وارد این عرصه شده است . این استارتاپ در استکهلم سوئد و در سال 2018 تاسیس شده و در حال توسعه در بخش جنوبی اسپانیا و شهرهای مادرید، زاراگوزا و مالاگا نیز می باشد . برنامه آتی این استارتاپ گسترش در شهرها و کشورهای اروپایی  “بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، فرانسه، آلمان، ایتالیا، نروژ و پرتغال و جذب چند میلیون یورو سرمایه جدید است.

این استارتاپ در حال حاضر 120،000 کاربر دارد و جمعا 350،000 کیلومتر مسافت را طی کرده اند که در واقع می توان گفت در سطح دنیا و در رقابت با سایر استارتاپها پیشرو هستند. مقامات سوئد همکاری گسترده ای با این استارتاپ داشته و از تمامی طرحهای آنها استقبال کرده اند .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 دیدگاه ها

ترک پاسخ