بررسی استارتاپ Musca برنده استارتاپی توکیو برای حل بحران غذا در دنیا

موسکا برنده جایزه استارتاپی میدان جنگی توکیو رویداد تک کرانچ شده است. در رویداد آبان ماه 97 ( نوامبر 2018 ) این مراسم در توکیو این بار نجات انسانها و حیوانات از بحران غذایی ایده ای برای برنده شدن بوده است. این استارتاپ هدفی جهانی دارد و آن هم بحران غذایی در دنیا است.

پس از 45 سال تحقیق درازمدت این استارتاپ ، تکنولوژی موسکا با استفاده از فن آوری تحقیقاتی روسیه، با هدف تبدیل مدفوع حشرات به غذا ابداع شده است . این استارتاپ موفق شده است به طور کامل بازیافت مدفوع دام و پردازش بقایای آن به کود آلی با کیفیت بالا و خوراک کمپوست را اجرایی کند .

کود آلی تولید شده به طور عمده برای کشت محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان خوراک برای صنایع دام و صنعت آبزی پروری استفاده می شود. پس از آن کود  تازه و پسماندهای تولیدی مانند گوشت، سبزیجات و ماهی برای تولید کود آلی و خوراک استفاده می شود.

با سیستم MUSCA، به طور مداوم کود آلی و خوراک مورد نیاز برای حمایت از دام، ماهیگیری و آبزیان تامین میشود و بر خلاف سایر استارتاپها و شرکتها که این پروسه برای آنها دو تا سه ماه زمان می برد ، برای این استارتاپ فقط یک هفته زمان خواهد برد .

 

بنیانگذاران موسکا معتقدند محصول MUSCA می تواند یکی از راه حل های بنیادی برای نجات بحران غذا در جهان باشد. آنها قصد دارند به زودی این محصولات و نمونه های خود را به مشتریان و شرکت های خصوصی بفروشند . تحقیقات همکاری این استارتاپ با دو دانشگاه ژاپن قبلا ثابت کرده است که اثرات قابل توجهی در صنایع مختلف مانند کشاورزی، دامداری، پرورش طیور و آبزی پروری خواهند داشت .


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ