آیا تاکسی های آنلاین از سهیمه بندی بنزین خارج می شوند !

هومن دمیرچی بنیانگذار استارتاپ تاکسی آنلاین اسنپ به تازگی توئیت های جدید در باب سهمیه بندی بنزین و عدم اختصاص آن به تاکسی های آنلاین اینترنتی اشاره و ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی شرکت مطبوع خود و آینده کاری رانندگان آن نسبت به این مسئله اعتراض نمود . برخی از توئیت های روزهای اخیر هومن دمیرچی را با هم مرور می کنیم :

 

 

آن گونه که دمیرچی اعلام می‌کند اگر بنزین به صورت دو نرخی سهمیه‌بندی شود اما به حمل‌ونقل آنلاین تعلق نگیرد، نه تنها به بیش از ۷۰۰ هزار راننده فعال در بخش حمل‌نقل آنلاین فشار وارد خواهد شد،که در نهایت این روند باعث افزایش قیمت در سفرها می‌شود. میلیونها نفر روزانه از این سامانه‌ها استفاده می‌کنند و با افزایش قیمت‌ها هزینه‌های زندگی افراد بالاتر می‌رود.»

او در پاسخ به این سوال سوال پیوست که آیا قصد انجام مذاکراتی با تاکسیرانی برای دنیال کردن موضوع سهمیه‌بندی سوخت را خواهید داشت یا خیر می‌گوید: «ما نیازی به مذاکره با تاکسیرانی نداریم چون آنها نهاد قانون‌گذار ما نیستند و تصمیم‌گیری درباره تقسیم سوخت هم به عهده آنها نیست. این تصمیم در هیات دولت گرفته می‌شود. تاکسیرانی خودش یکی از سازمان‌هایی است که سهمیه دریافت می‌کند و به تاکسی‌های خود می‌دهد. با این حال اگر به هر دلیلی اتفاقی بیافتد که تاکسیرانی بخواهد درباره موضوع سهمیه‌های بنزین ما تصمیم‌گیری کند حتما از این ابزار برای فشار مضاعف روی ما استفاده خواهد کرد تا خواسته‌های قبلی خود مبنی بر اینکه ما زیر نظر آنها فعالیت کنیم را دوباره مطرح شود.» دمیرچی همچنین از پیگیری این موضوع از طریق نهادهای تصمیم‌گیرنده در این زمینه خبر می‌دهد و تاکید می‌کند: «به دنبال مذاکره با نهادهای دیگری که در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنند از جمله وزارت نفت، وزارت کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم تا دغدغه‌های خود را با آنها مطرح کنیم.»


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ