چه عواملی روی ارزش استارتاپ تاثیر گذار هستد

هر بنیانگذاری روی ساخت استارتاپی جهانی مانند اوبر ، لیفت یا حتی رویا اندیشی Space X را همانند ایلان ماسک معروف در سر دارد . در ایران هم  استارتاپهای زیادی در فکر یونیکورن شدن و ارزش افزایی هستند . برای مثال دیجیکالا که ماههای گذشته مدعی یونیکورن جهانی بود در حال حاضر نه تنها یونیکورن نیست بلکه تمامی ارزش و اعتبار خود را از دست داده است . سایر مدعیان ای موضوع نیز همراه با بحرانهای اقتصادی به نحو دیگری فاقد ارزش و اعتبار ریالی هستند . اما در این مقاله در ایران استارتاپ به عواملی که سبب افزایش ارزش استارتاپ شما می شوند اشاره خواهیم کرد .

 

1- پرداخت پول از سوی مشتری : همه کاربران مایلند از یک برنامه اجتماعی یا یک برنامه دوستیابی به صورت رایگان استفاده کنند . هر چند بیشتر سرمایه گذاران با برنامه های رایگان هیجان زده نمی شوند ، هیچ یک از 5 استارتاپ برتر ایالات متحده خدمات رایگان ارائه نمی دهند . هر کدام از آنان مشتریانی دارند که بابت خدمات ارائه شده پول پرداخت می کنند.

2- ارزش برند : مصرف کننده ها به عنوان یک نهاد جدید ابتدا باید استفاده از محصولات یا خدمات یک استارتاپ آگاه باشند . آگاهی از یک برند و بخاطر آوردن آن برای موفقیت هر استارتاپی حیاتی است . هر چند تمام ارزش برند از صرف هزینه های کلان بازاریابی ناشی نمی شود و بخشی از آن می تواند ناشی از ارتباطات کلامی ، روابط عمومی و منابع دیگر باشد .

3- سود آوری : تخفیف ، فروش و خدمات رایگان روش های آسانی برای جلب خریداران و رشد درآمد شما هستند . هر چند در واقع تمرکز بر درآمد و سودآوری میانبری به مشکلات استارتاپ است . همان طور که بسیاری از کسب و کارهای ناموفق تجارت الکترونیک به طور مکرر این را ثابت کرده اند .

4- افزایش تزریق سرمایه : مصرف کننده ها تنها افرادی نیستند که ترس از دست دادن دارند . وقتی سرمایه گذاران می بینند که یک استارتاپ چندین بار در گذشته سرمایه جذب کرده است علاقه آنها به سرمایه گذاری بر انگیخته می شود . مسلما سرمایه گذاران قبلی استارتاپ به کاری که انجام شده ایمان داشته اند و این موضوع ادله ای که در دنیای استارتاپها چگونه پول با خود پول می آورد .

5- رقابت بازار : سود اولین پیشنهاد دهنده شاید برای یک کسب و کار شگفت انگیز باشد اما این می تواند برای استارتاپی که در مراحل اولیه کار است هشدار دهنده باشد . وقتی شرکتها به یک بازار کار جدید وارد می شوند یا یک بازار کار را به واسطه یک مفهوم جدید کسب و کار توسعه می دهند ، بنیانگذاران دو وظیفه پیش رویشان دارند ؛ اول باید سرمایه گذاران و دوم مصرف کننده را متقاعد کنند که ایده کسب و کار آنها شگفت انگیز است .

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ