یادداشتی در باب دیجیکالا در ورطه سقوط

دیجیکالا از زمان افزایش قیمت دلار مورد هجوم منتقدان بوده است . این شرکت که در زمان فروش آیفون ایکس جزو سردمداران افزایش قیمت و تغییر قیمت این کالا بود جزو عواملی بود که باعث افزایش قیمت این پرچمدار و سایر گوشی ها شد . از طرف دیگر عدم تامین کالا توسط پروسه پلیس مارکت و شکایت کاربران در کامنتها و تاخیر در ارسال کالا جزو مواردی است که غیر قابل چشم پوشی برای استارتاپی است که سرمایه گذار خارجی و داخلی و چشم امید سایر استارتاپها است و مدعی یونیکورن شدن بود .

 

این شرکت از سمتی دیگر مورد انتقاد کاربرانی بود که مدعی دریافت کالای بنجل و غیر قابل استفاده بودند یعنی بسیاری از مشتریان شرکت این ادعا را دارند که اجناس این شرکت فاقد کیفیت بوده و در مواردی قابل اثبات در شبکه های اجتماعی غیر اصل است .

در حال حاضر این شرکت به درست یا نادرست از فروش بسیاری از محصولات پرفروش سرباز زده و عملا کالایی برای تحویل ندارد و با افزایش قیمت دلار امکان تامین ندارد و در نهایت نیز مجبور به اخراج نزدیک به 200 نفر از کارمندان خود شده است .

در همین روزها خبر دومین شرکت تیلیاردی دنیا یعنی آمازون مهمترین خبر دنیای تکنولوژی شد . به راستی اگر مالک بزرگترین شرکتهای دنیا نیز باشیم و فرهنگ استارتاپی و فرهنگ شرکتی وجود نداشته باشد نه تنها سودای یونیکورن شدن ابری خیالی بیش نیست بلکه در ورطه سقوط نیز خواهیم رفت .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ