معرفی استارتاپ Root Insurance یونیکورن تازه متولد شده

شرکت نوپای بیمه‌ی خودروی ‌‌روت که مرکز آن در شهر اوهایو مستقر است و از ویژگی‌ فنی خاصی نیز در کار خود استفاده می‌کند روز چهارشنبه اعلام کرد که با جمع‌آوری 100 میلیون دلار دیگر در دور پنجم از جذب سرمایه که با مدیریت شرکت تایگر گلوبال منیجمت برگزار شد توانسته است ارزش شرکت را به 1 میلیارد دلار برساند.

هر سه شرکت ردپوینت ونچرز، ربیت کپیتال و شرکت اشتراکی اسکیل ونچر به عنوان سرمایه‌گذاران بعدی در این تازه‌ترین دور جذب سرمایه شرکت کردند.

این شرکت‌ بیمه‌ی خودرو که در سال 2015 تأسیس شده است به دنبال آن است تا با استفاده از این منابع مالی کسب‌وکار خود را به بازارهای موجود گسترش داده و به ایالات جدید وارد شود هم‌چنین برای پشتیبانی از این مقیاس جدید بایستی کارکنان بیشتری مانند مهندسان، ارزیاب‌های ریسک و کارکنان رسیدگی به خدمات ارتباط با مشتری و مطالبات بیمه‌شوندگان استخدام کند.

شرکت روت بیمه‌ی خودرو به رانندگان اعطا می‌کند. البته مشخص است که این شرکت مفهوم تازه‌ای را ارائه نمی‌کند. اما حق بیمه‌ی مشتریان را براساس نحوه‌ی رانندگی آن‌ها و برخی عوامل دیگر محاسبه می‌کند. رانندگان نرم‌افزار این شرکت را دریافت کرده و یک دوره‌ی رانندگی آزمایشی را سپری می‌کنند که معمولا دو تا سه هفته به طول می‌انجامد. سپس شرکت روت قیمت پیشنهادی خود را به آن‌ها ارائه کرده و در آن تخفیفی را برای نحوه‌ی‌ رانندگی مناسب در نظر می‌گیرد و به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا بیمه‌نامه‌های خود را تغییر دهند. مشتریان با استفاده از نرم افزاری که شرکت روی برای گوشی‌های هوشمندهای توسعه داده است می‌توانند بیمه‌نامه‌های خود را خریداری و مدیریت کنند.

شرکت روت مدعی است که رویکرد آن‌ها در مقایسه با روش کار شرکت‌های بیمه‌ی سنتی‌ هزینه‌ی بیمه‌نامه‌های رانندگان خوب را بیش از 50 درصد کاهش می‌دهد.

این شرکت برای مدیریت ریسک و ارائه‌ی برخی تخفیفات به مشتریان از یک الگوریتم هوش مصنوعی می‌کند. به عنوان مثال خودرویی که سامانه‌ی کمک راننده‌ی پیشرفته‌ای دارد که ظاهرا ایمنی وی را بهبود می‌بخشد می‌تواند تخفیف‌های بیشتری دریافت کند.

لی فیکسل یکی از شرکای این شرکت در سازمان تایگر گلوبال منیجمنت مشغول در بیانیه‌ای گفت که «شرکت بیمه‌ی روت پیشروی نوآوری‌های دیجیتال در عرصه‌ی بیمه‌ی خودرو ایالات متحده است. این صنعت آماده‌ی تغییر است و ما خوشحالیم در تیمی سرمایه‌‌گذاری کرده‌ایم که از تخصص، آینده‌نگری و اراده‌ی حرکت کافی برای ارائه‌ی نتایج واقعی برخوردار است. ما با اشتیاق امیدواریم تا در آینده بتوانیم مشارکت خود را با شرکت روت گسترش داده و به آن‌ها کمک کنیم تا حضور خود را به سراسر ایالات متحده گسترش دهند.

این شرکت در طی دو سال اخیر کسب‌وکار خود را از بازار محلی خود یعنی شهر اوهایو به 20 ایالت دیگر ایالات متحده گسترش داده است. هم‌چنین این شرکت به دنبال آن است تا پایان سال 2019 بتواند تمام 50 ایالت کشور آمریکا و منطقه‌ی واشنگتن دی سی را پوشش دهد.

هم‌چنین شرکت درایو کپیتال و بانک سیلیکون‌ولی نیز در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 

منبع : Techcrunch


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ