چگونه این استارت-آپ سنگاپوری اجاره ای ایر بی ان بی (Airbnb) را آسانتر میکند

بنیان‌گذاران igloohome سنگاپور، زمانی این شرکت را تأسیس کردند که در تحویل کلید به مهمانان Airbnb خود دچار دردسر شدند؛ مخصوصاً زمانیکه مسافران می ­خواستند در ساعات غیر معمول به خانه­های اجاره‌ای‌شان بروند. تیم igloohome، بر این باور بود که قفل­ها و گاوصندوق­های هوشمند می­توانند این مشکلات را حل کرده و تجربه­ی میزبان و میهمانان را بهبود بخشند.

چری لیم (Cherry Lim)، یک مدیر اجرایی ارتباطات و بازاریابی igloohome می­گوید که قفل­ها و گاوصندوق­های هوشمند آنها، به مالکان این امکان را می­ دهند که از راه دور و از طریق پین کدهای حساس به زمان یا کلیدهای بلوتوث دار، اجازه­ی دسترسی بازدید کننده را صادر کنند.

برخلاف دیگر قفل­های هوشمند، قفل­های igloohome به صورت آفلاین هم کار کرده و میهمانان نیازی به دانلود اپلیکیشن ندارند. «سیستم منحصر به فرد پین کد ما مشابه با تکنولوژی رمزهای یک‌بار مصرفی است که در بانک‌ها استفاده می‌شود».

از آنجا که الان igloohome شریک Airbnb است، تولید پین‌کدها می‌تواند با تقویم هر یک از میزبانان هماهنگ­ سازی شود. زمانی که یک رزرو انجام شود، igloohome به صورت خودکار یک پین کد به میهمان برای ورود به املاک میزبان می‌فرستد، که این کد در زمان تصفیه حساب غیر فعال می­شود.

تنها کافیست که اپلیکیشن igloohome را نصب و ثبت نام کرد. می‌توان از اپلیکیشن برای قابلیت­های مختلف استفاده کرد، ازجمله دسترسی و تغییر پین اصلی، ساخت یک دسترسی یک-زمانه، پین زمانبندی شده یا یک کلید بلوتوث.

زمانیکه igloohome شروع به کار کرد و میهمانان و میزبانان Airbnb را در نظر داشت، تیم به زودی دریافت که بسیاری از صاحبخانه­ها با مشکل مدیریت دسترسی مواجه هستند. آنها از آن زمان محصولات زیادی را برای برآورده کردن نیازهای بخش­های مختلف بازار ساخته­اند – قفل دیجیتال Deadbolt و قفل هوشمند Mortise برای صاحبان خانه، و گاوصندوق هوشمند Keybox برای میزبانان Airbnb.

 

آموزش بازار

لیم (Lim) می­گوید که بعد از ایالات متحده، بزرگترین بازار آنها در آسیا و اقیانوسیه است. برای گسترش کالاهایشان در جنوب شرقی آسیا، جاییکه شرکت­ها آشنایی زیادی با قفل­ها و گاوصندوق­های هوشمند ندارند، igloohome این بازار را آموزش می­دهد. مثلاً از طریق موقعیت­ هایی که برای آنها قابل درک باشد، مثل شرایط فراموش کردن کلید یا زمانیکه خویشاوندان در زمانیکه خانه نیستیم بتوانند به خانه بیایند.

«ما همچنین بر همکاری­هایمان با پلتفرم­های بزرگ مانند Airbnb تأکید می ­کنیم تا به وضوح ارزش افزوده­ای که قفل­های ما می ­سازند را نشان دهیم ( مثلاً همگام سازی تقویم Airbnb با دسترسی igloohome)». افزون بر این آنها از رسانه ­های فناوری محلی استفاده می­کنند تا قفل­هایشان را برای نقد­های بی­ طرفانه بیازمایند.

لیم توضیح می­دهد که فعالیت در بازارهای منحصر به فرد بیشمار، ازجمله بازار آسیای جنوب شرقی، بزرگترین چالش شرکت بوده است. شالوده و استانداردهای قفل در هر کشور متفاوت است، بنابراین igloohome به تعدد با توزیع کنندگان عمده کار می­کند که دارای اطلاعات محلی هستند که به بهبود برند کمک می‌کنند.

پس از درآمد 4 میلیون دلاری سری A، igloohome در نظر دارد تیم خود را در بازارهای اصلیشان گسترش داده و همچنین خط تولید خود را برای تامین نیازهای مناطق مختلف گسترش دهد. همچنین با سازندگان ملک، به خصوص در جنوب شرقی آسیا، مشارکت‌های بیشتری را آغاز کند.

 

 

منبع : Inc

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ