تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها برای دانش‌بنیان‌ها

علیرضا دلیری در نشست خبری «روند افزایشی حمایت بانک‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان» با اشاره به اینکه معاونت علمی به‌طور جدی پیگیر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است، گفت: در سه ماه اول سال ۹۷ بیش از هزار میلیارد تومان پرداختی بانک‌ها به‌منظور حمایت از فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است که با این میزان توجه می‌توانیم شاهد بیش از ۵ هزار میلیارد تومانتسهیلات بانکی در سال ۹۷ باشیم. وی در ادامه با اشاره به بستر ایجادشده در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: بستر شکل‌گرفته در معاونت توسعه مدیریت و جذب منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در دو بخش منابع مالی و سرمایه‌گذاری خلاصه می‌شود که در بخش منابع مالی تسهیلات از بستر بانک‌ها و صندوق‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان تزریق می‌شود و در بخش سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران، هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ فناور همواره کنار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور حرکت می‌کنند.

دلیری با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان مرتب در حال رشد هستند، گفت: رشد غیرعادی شرکت‌ها نسبت به شرکت‌های سنتی نکته حائز اهمیت است، که قطعا وجود مجموعه R&D شرکت‌ها نقش اساسی در رشد آنها داشته است؛ ولی ابزار منابع مالی و سرمایه نیز در این روند نیز بی‌تاثیر نبوده است. دلیری در این نشست با اشاره به آمار پرداختی بانک‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد: درحالی‌که در سال‌های ۹۲ و ۹۳ میزان پرداختی بانک‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان محدود بوده است؛ ولی در ۵ سال گذشته بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به هزار و چهارصد شرکت دانش‌بنیان توسط بانک‌ها پرداخت‌شده است. وی بابیان اینکه فضای رقابتی بین بانک‌ها برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش‌یافته است، گفت: پرداختی ماهانه بانک‌ها در ابتدای سال ۹۶، ۱۴۰ میلیارد تومان است که این میزان در اسفندماه سال ۹۶ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد، بنابراین این رشد حمایتی نشان‌دهنده ایجاد فضای رقابتی میان بانک‌ها است.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ