آیا می‌خواهید استارتآپ موفقی داشته باشید؟ به تورنتو بروید

در این مقاله در ایران استارتاپ به معرفی برخی مزایای تورنتو در کانادا برای راه اندازی استارتاپ خواهیم پرداخت .  برای یک برنامه نویس مرد 20 ساله بدون فرزند که غذای روحش کافئین و بلندپروازی است و به دنبال میلیون‌ها دلار در سرمایه‌گذاری خطرپذیر است، منطقه خلیج سانفرانسیسکو بهترین منطقه در شمال امریکا برای راه‌اندازی استارت‌آپ است. اما اگر به دنبال یک رقیب هستید که به زودی جایگزین آن کنید، به دنبال شهری در چند هزار مایلی در شرق باشید. آنجا مقر شرکت‌هایی است که احتمالا سخاوتمندتر هستند و توسط کارآفرینان ثابت‌قدمی اداره می‌شوند که به دنبال ایجاد کسب‌وکار پایدار هستند و نیروی کار با استعداد و متنوعی را استخدام می‌کنند. بله به تورنتو خوش آمدید.

 

شرکت‌های مردمی محور و پیشرو در دنیا دیرزمانی است در تورنتو متولد شده‌اند و به سرعت رشد کرده‌اند، از جمله هتل‌ها و استراحتگاه‌های فور سیزنز و لوازم آرایشی MAC. اینجا خواستگاه افرادی است که واقعا قصد راه‌اندازی شرکت دارند (نه افرادی که تصور موهومی از راه‌اندازی شرکت دارند): مردان و زنان نیمه‌حرفه‌ای، که نه تنها به کارشان بلکه به خانواده ‌شان نیز اهمیت می‌دهند. مزایای سلامت و مرخصی خانوادگی در تورنتو بسیار بهتر از آن چیزی است که در ایالات متحده ارائه می‌شود. این موارد، به همراه سیستم مدارس قوی آنها، با فراهم آوردن فرصت های شگفت انگیز و از میان بردن برخی تنش‌های اصلی امری فوق‌العاده است.

 

از دیدگاه سایت ایران استارتاپ تورنتو همچنین در سطح وسیعی به جذب افراد بلندهمت دانشگاهی نه تنها از درون کانادا بلکه از سراسر جهان می‌پردازد. تعداد زیاد دانشگاه‌های کلاس جهانی آن، از جمله دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک و در غرب، دانشگاه واترلو و دانشگاه وسترن انتاریو، هر ساله دهها هزار دانشجوی باهوش را جذب می‌کنند. وقتی آنها فارغ‌التحصیل می‌شوند و به دنبال شروع زندگی خانوادگی هستند، بسیاری از آنها که از هزینه‌های زندگی در بزرگترین شهر کانادا راضی هستند، در تورنتو اقامت می‌کنند. در نتیجه، موسسان می توانند افرادی را جذب کنند که هیچ‌وقت امکان جذب آنها در سیلیکون ولی وجود نداشت.

 

آلن لاو یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل ارشد پلت‌فرم نشر آنلاین وات‌پد به مرکزیت تورنتو می گوید: «بهتر است که یک فرد با نفوذ در گروهی کوچک باشم و به تمام بازیکنان درجه یک دسترسی داشته باشم.» «اگر در سیلیکون ولی بودم، جایی که فیس‌بوک و گوگل هر ساله پرداختی 10 میلیون دلاری دارند، عمدتاً به بازیکنان درجه سه و چهار دسترسی داشتم. به همین دلیل است تصمیم گرفتیم که دفتری در آنجا راه‌اندازی نکنیم.» از میان تعداد نسبتا اندک شهرهایی که در آنها مهندسان بسیار خوبی وجود دارد، تورنتو شهری است که انتظار میرود این افراد کار در استارت‌آپ‌های متوسط را ​​ در آن بپذیرند.

 

در ادامه لاو می‌افزاید که  تورنتو طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها، صنایع و امکانات را ارائه می‌دهد. او می‌گوید «اینجا یک مرکز مالی و رسانه‌ای است.» «چند چیز وجود دارد که ما در آن بسیار مهارت داریم. سیستم مدارس دولتی و مراقبت‌ سلامت همگانی خوبی در اینجا وجود دارد. من حتی لازم نیست به این فکر کنم که آیا بیمه درمانی دارم یا نه. این امر به من کمک می‌کند تا بر شرکت خود تمرکز کنم.»

کانادا همچنین یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان است، یک جایگزین وسوسه‌کننده برای طبقات تحصیل کرده‌ای است که به طور روزافزون در حال جابجایی در جهان هستند. بیش از نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از کانادا متولد شده‌اند. این امر تاثیر شگرفی بر ذخایر استعداد این شهر داشته است. در کنار دلار ضعیف کانادا، ورود دائمی کارگران جدید مانع از افزایش حقوق‌ در حد شهر سان فرانسیسکو یا شهر نیویورک شده است.

 

تورنتو آنقدر که انتظار می‌رود شهر کاملی نیست. املاک و ساختمان ارزان نیست، رفت و آمد می‌تواند خسته کننده باشد، و در شهری که راب فورد شهردار اسبق آن باشد سیاست‌های نامتعارفی رواج خواهد داشت. با این حال، زمانی که شرکت فرعی سایدواک لبز از شرکت گوگل به دنبال مکانی برای ایجاد مرکز شهری برای آینده بودند، تورنتو را انتخاب کرد. ریچارد فلوریدا، متخصص برنامه‌ریزی شهری، که به تورنتو نقل مکان کرد تا در مؤسسه مارتین پراسپریتی مشغول به کار شود، معتقد است که «این شهر بیشتر از شهر نیویورک خاصیت جذب استعدادها را دارد». به عنوان مثال: جوفری هینتون، یکی از دانشمندان برتر یادگیری ماشین در جهان، که هر دانشگاهی خواستار او بود، سرانجام متقاعد شد که از دانشگاه کارنگی ملون به دانشگاه تورنتو برود. او در حال حاضر به صورت پاره وقت برای گوگل کار می‌کند که مقرش خارج از کانادا است.

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ