این استارت‌آپ سنگاپوری چطور در فضای دیجیتال برندسازی می‌کند

بسیاری از استارت‌آپ‌ها برای رشد برند خود به شبکه‌های اجتماعی وابسته‌اند. اما اگر شرکت‌ها از زمان خواب تا راه‌اندازی محصول از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند چه اتفاقی می‌افتد؟

شرکت استارت‌آپ سنگاپوری سوپرنووا[1] در حال امتحان کردن این روش است. سوپرنووا که شرکت تجارت الکترونیک جهانی است که دو سال پیش تأسیس شد، در زمینه‌های بهداشت، سلامت و تناسب‌اندام برندسازی می‌کند.

نحوۀ کار سوپرنووا به این صورت است که تیم کارآفرینی آن ایده‌های محصول را در پلت‌فرم سوپرنووا و با فعالیت شرکای جهانی طراحی می‌کند تا به آن جان ببخشد. آنها فرآیند توسعۀ 360 درجه خود را دارند که شامل ایدۀ محصول، برند، بسته‌بندی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، فروشگاه آنلاین تجارت الکترونیک، حمل‌ونقل بین‌المللی و خدمات مشتری است.

هم‌بنیان‌گذار و مدیر سوپرنووا، امیلی همیلتون،[2] می‌گوید ایدۀ سوپرنووا از سرمایه‌گذاری آخرش، با نام بلاباکس،[3] خدمات اشتراک زیبایی در استرالیا، سرچشمه گرفته است. در آنجا بود که «فرصتی عالی در بازار سلامت جهانی» به ذهنش رسید.

سوپرنووا از آن زمان، چای سم‌زدای اسکینی‌مینت؛[4] برنامۀ تناسب‌اندام بادی‌باس؛[5] برند گیاهی مراقب از پوست استرالیایی سند‌اند‌اسکای؛[6] و برند مو و بدن الهام‌گرفته از بالیِ کوکو‌اند‌ایو[7] را راه‌اندازی کرده است.

 

استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای ارتباط با مصرف‌کنندگان

هملیتون می‌گوید، «برخلاف روش سنتی راه‌اندازی محصول و صرف چند سال وقت برای یافتن و راه‌اندازی محصولات از طریق شریک خرده‌فروشی، در واقع، از طریق رسانه‌های اجتماعی محصول خود را راه‌اندازی کردیم،  بلافاصله با مشتریان ارتباط مستقیم برقرار کردیم و بازخورد بی‌درنگ دریافت کردیم و به بینش ارزشمندی برای بهبود محصولات خود دست یافتیم.»

او اضافه می‌کند که مشتریان بیشتر پذیرای تجارت الکترونیک و کشف محصول در کانال‌های اجتماعی هستند. به همین ترتیب، این کار به آنها فرصت داده است تا پایگاه مشتری و پایگاه دادۀ خود را به‌سرعت گسترش دهند.

همیلتون یادآور می‌شود زمانی که برند مراقب از پوست سند‌اند‌اسکای را راه‌اندازی کردند، سعی کردند با چندین خرده‌فروش برای مشارکت تماس بگیرند. افراد اندکی به تماس‌های آنها پاسخ دادند و همین چند نفر هم به آنها جواب رد دادند. اما اوضاع در رسانه‌های اجتماعی متفاوت بود.

او می‌گوید، «وقتی محصول خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی کردیم، همان خرده‌فروشان به سراغ ما آمدند. امروز، محصولات ما در انبار 12 خرده‌فروشی در سراسر جهان، از جمله ASOS، کالت بیوتی،[8] بوت یو‌کی[9] و ادور بیوتی[10] در استرالیا است. فعالیت دیجیتال شعار موفقیت ما بوده است.»

همیلتون موفقیت استراتژی خود را به گفتگو با مشتری، بازخورد بی‌درنگ و نقدهایی، که به تصمیم خرید مشتری کمک می‌کنند، نسبت می‌دهد.

 

جان تازه گرفتن

همیلتون، با چهار دفتر و 90 کارمند در سراسر جهان، می‌گوید هدف امسال آنها جذب کارآفرینان بیشتر در این پلت‌فرم است.

او می‌گوید، «اینها افرادی هستند که می‌توانند مشکلات را به‌سرعت نور حل کنند، می‌توانند به‌سرعت خود را با شرایط در حال تغییر منطبق کنند و می‌توانند درک کنند چگونه باید پروژه‌ها یا مسائل خود را از منظر کلی کسب‌وکار، و نه فقط تخصص خود، بررسی کنند.»

او می‌گوید هدف آنها این است که این افراد را از طریق رویکرد سه‌جانبۀ استخدام، آموزش و فرهنگ به سوپرنووا بیاورند.

اما هملیتون به افرادی که تازه شروع به کار کرده‌اند توصیه می‌کند بروند و ابتدا با استارت‌آپ‌ها کار کنند. او می‌گوید، «فرصت خوبی است ببینید چطور کار می‌کند، مسئولیت یاد بگیرید و تأثیرگذار باشید. چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. روشی واقعاً عالی برای آغاز حرفۀ خودتان است.» او اضافه می‌کند این کار همچنین می‌تواند به مؤسسان مشتاق استارآپ‌ها کمک کند ارتباطات زیادی برای خود ایجاد کنند.

[1] Supernova

[2] Emily Hamilton

[3] Bellabox

[4] SkinnyMint

[5] BodyBoss

[6] Sand & Sky

[7] Coco & Eve

[8] Cult Beauty

[9] Boot UK

[10] Adore Beauty

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ