دو معتاد به چای چگونه وسواس خود را از بازارهای کشاورزان به 6500 فروشگاه از جمله Costco بردند

«Thin Mint Trim»، «Chinese Gunpowder»، «Momma’s PB&J». اینها شبیه گیلاس‌های عجیب و غریبی به نظر می‌رسند که ممکن است در یک میخانه‌ی فکسنی پیدا کنید. اینها در واقع طعم‌های چای‌برگ هستند.

اگر اهل نوشیدن چای باشید، احتمالاً سؤالاتی دارید – ولی این طعم‌ها برای شما در نظر گرفته نشده‌اند. آنها چای‌های خوشمزه‌ای هستند که دَن کلاین و پاتریک تانوس، هم‌بنیان‌گذاران Tiesta Tea، طراحی‌شان کرده‌اند تا تازه‌واردها را جلب کنند. این شامل اکثر آمریکایی‌ها هم می‌شود.

در حالیکه قهوه در ایالات متحده نوشیدنی داغ اصلی است، [نوشیدن] چای رو به افزایش است – از جمله چای‌برگ که اغلب شامل برگ‌های کامل، ساقه‌ها و حتی میوه‌های خشک می‌شود. بر اساس گروه تجاری غیر انتفاعی انجمن چای ایالات متحده‌ی آمریکا، چای‌برگ و چای کیسه‌ای در مجموع 23 درصد صنعت 12.5 میلیارد دلاری چای ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. دارِن سایفر، تحلیلگر خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها در گروه ان‌پی‌دی، می‌گوید «مصرف چای طی دهه‌ی گذشته به طور آهسته ولی پیوسته‌ای رو به افزایش بوده است.»

این رشد در Tiesta Tea ممکن شده است. این شرکت مستقر در شیکاگو، که در سال 2010 زمانی که کلاین و تانوس هنوز دانشجو بودند تأسیس شد، در لیست Inc. 5000، رتبه‌ی 759 را به دست آورد. این شرکت از سال 2013 از درآمدی 5 میلیون دلاری و رشدی 600 درصدی برخوردار شده است. سال گذشته فروش به کمی بالاتر از 4 میلیون دلار افت کرد، هرچند بنیان‌گذاران انتظار دارند که تا پایان امسال 8 میلیون دلار درآمد کسب کنند.

شراکتی منحصربه‌فرد

بسیاری از شرکا در شتاب‌دهنده‌ها یا رویدادهای شبکه‌سازی (نتورکینگ) با هم آشنا می‌شوند. این دو یکدیگر را در کودکستان شناختند. آنها در یکی از نواحی شیکاگو به مدرسه‌ی راهنمایی رفتند و هر دو در دانشگاه بومی ادامه دادند. آنها حتی همزمان در اروپا درس خواندند، جایی که در یک سفر آخر هفته به پراگ عشق‌شان به چای‌برگ شعله‌ور شد.

تانوس، رئیس شرکت، می‌گوید «ما آن زمان واقعاً چای‌خور نبودیم، ولی وقتی یک فنجان چای‌برگ خوردیم، واقعاً تجربه‌ای از جنس چای بود. از دیدن اینکه همه‌ی اجزا پخش می‌شوند تا تماشای همه‌ی رنگ‌ها که کنار هم قرار می‌گیرند.»

پس از بازگشت به خانه، عادت تازه‌شکل‌گرفته‌ی دو دوست از بین رفت. آنها نتوانستند گزینه‌های چای خوش‌قیمتی پیدا کنند که شامل چای‌های کیسه‌ای سوراخ‌شده نباشد. بنابراین، مثل بسیاری از کارآفرینان در حال رشد پیش از خود، آنها هم شروع کردند به ایجاد کسب و کار خودشان – آن هم با بیدار شدن در ساعت 1:30 بامداد شنبه‌ها تا چای دم کنند و در بازارهای کشاورزان بفروشند.

تغییر بزرگ آنها در سال 2016 از راه رسید، وقتی که قرارداد عمده‌ای با Costco به دست آوردند و توانستند به سوددهی برسند. حالا این شرکت در 6500 فروشگاه در سراسر کشور، از جمله در Target و Whole Foods، هفت مجموعه محصول می‌فروشد.

بنیان‌گذاران موفقیت خود را تا حد زیادی به پایین نگه داشتن و کنترل قیمت‌ها نسبت می‌دهند – که به آنها کمک می‌کند به وعده‌ی ابتدایی‌شان برای این برند عمل کنند. در Amazon، یک قوطی چای گل یاس چینی این شرکت – نوعی چای سبز گل یاس «کلاسیک» – هر اونس 2.44 دلار به فروش می‌رسد. این از پیشنهادهای مشابه رقیبانی همچون Twinings (2.69 دلار)، Rishi (3.92 دلار)، و Tao of Tea (5.11 دلار) ارزان‌تر است.

استیو کاپلان، کارآفرین سریالی و عضو هیئت مدیره‌ی Tiesta Tea، می‌گوید «رسیدن به جایی که آنها هستند سخت‌ترین قدم است. دشوارترین چیز ورود به فروشگاه‌هاست. خیلی آسان‌تر است که کاری کنید یک مشتری دوباره – و دوباره – سفارش دهد تا اینکه متقاعدشان کنید برای اولین بار سفارش دهند.»

صنعتی با رشد آهسته

برای بی‌تجربه‌ها، چای‌برگ ممکن است بدردنخور و سنگین به نظر برسد. درست کردن چای کیسه‌ای نسبت به جدا کردن برگ‌های چای از یک ماگ ساده‌تر است.

البته مزایا از استفاده از برگ‌های کامل نشأت می‌گیرند؛ مواد گیاهی درون چای کیسه‌ای اغلب رنده می‌شود تا برای عبور از میان ماشین‌های بسته‌بندی صنعتی مناسب باشند. مورد اول به برگ چای طعم بیشتری می‌دهد و، طبق برخی مطالعات، برای سلامتی مزایای بیشتری دارد.

علیرغم تقلاهای عمومی شرکت‌هایی همچون Teavana که متعلق به Starbucks است و برنامه دارد که تا پایان سال 2018 همه‌ی فروشگاه‌هایش را ببندد (محصولاتش همچنان توسط Starbucks فروخته خواهند شد)، تحلیلگران نسبت به آینده‌ی بازار کمابیش خوش‌بین‌اند. سایفر از ان‌پی‌دی اشاره می‌کند که غالباً شرکت‌های چایِ در حال دست و پا زدن عمدتاً بر فروشگاه‌های فیزیکی چای متکی‌اند – نمونه‌های موفق به طور معمول حاشیه‌های سود کمتر را می‌پذیرند و از طریق خرده‌فروشان ریشه‌دار و به صورت آنلاین می‌فروشند.

بِث بلوم، مدیر مشترک گزارش‌های مربوط به غذاها و نوشیدنی‌های ایالات متحده در Mintel، عامل بالقوه‌ی دیگری را برمی‌شمارد که تفاوت ایجاد می‌کند: نام محصول. او توضیح می‌دهد «وقتی وارد یک فروشگاه می‌شوم و قفسه‌ای پر از چای می‌بینم، ممکن است بیشتر احتمال داشته باشد که موردی را بردارم که می‌گوید به من انرژی می‌دهد نه آن یکی که این را نمی‌گوید.»

به گفته‌ی بلوم، Tiesta Tea این کار را به‌خوبی انجام می‌دهد و محصولاتش را به دسته‌هایی مثل «آرامش‌بخش» یا «لاغرکننده» تقسیم می‌کند. اینجا عنوان طعم‌های عجیب هم کمک می‌کند – نیازی نیست شما متخصص چای باشید که حدس بزنید «Maui Mango»، محبوب‌ترین انتخاب شرکت، چه مزه‌ای می‌دهد.

شاید مهم‌تر آنکه Tiesta Tea بر مأموریت اجتماعی‌اش هم تأکید دارد. کلاین و تانوس از طریق این شرکت در اهداف خیرخواهانه هم پیشگام‌اند: اهدای پول به شرکت‌های غیر انتفاعی و سازماندهی داوطلبان برای کمک به بی‌خانمان‌های شیکاگو در طول زمستان‌های بسیار سرد.

حتی سال گذشته این دو برای کشاورزان روستایی که نزدیک کانو در نیجریه گل بامیه پرورش می‌دهند یک چاه احداث کردند. تلاش‌های اجتماعی به معنای آنست که شرکت پول کمتری به دست می‌آورد. کلاین و تانوس اهمیت نمی‌دهند. تانوس می‌گوید «به جز خودم، دَن و مدیر ارشد اجرایی‌مان، در سال 2017 تک‌تک کارمندان Tiesta Tea پاداش گرفتند. ولی ما در نیجریه یک چاه آب زدیم.»

 

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ