اپل واچ در تکاپوی کمک به پارکینسونیها

واضح است که اپل، آینده‌ای برای اپل‌واچ در نظر دارد که کاربردهای این محصول در آن، فراتر از یک فیتنس ترکر ساده خواهد بود، به همین دلیل خبر کار کردن اپل روی قابلیت ردیابی گلوکزبدن انسان برای دستگاه‌های پوشیدنی خود، چندان عجیب به‌نظر نمی‌رسد. البته احتمالا تا هنگام عرضه چنین قابلیتی، چند سالی باید منتظر بمانیم اما نکته مهمی که وجود دارد این است که اپل‌واچ روز به روز در مهارت‌های تشخیصی رشد پیدا می‌کند.

طی کنفرانس برنامه‌نویسان اپل WWDC ۲۰۱۸-  –  این شرکت نوعی API جدید تحت‌عنوان «برنامه تشخیصی حرکتی» معرفی کرد که برای ردیابی و تحت‌نظر قرار گرفتن حرکت افرادی کاربرد دارد که به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و به عنوان مثال هنگام استراحت می‌لرزند یا بی‌قرارند. این افراد در مواقع به‌خصوصی که علائم هویدا می‌شود باید دارو مصرف کنند و این برنامه می‌تواند در این راستا کمک‌کننده باشد. به‌علاوه هنگام مراجعه به پزشک نیز می‌توان از طریق این برنامه، از تاریخچه وضعیت علائم بیماری فرد مطلع شد. استفاده از این برنامه در درازمدت می‌تواند مشخص کند که آیا روند بیماری فرد رو به بهبودی رفته یا اینکه آیا به داروی جدید نیاز هست یا خیر. اپل این API جدید را در یک کلینیک تحقیقاتی مورد استفاده قرار داده و قول داده که هنگام عرضهسیستم عامل watchOS ۵، این برنامه نیز عرضه شود.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ