نصیحتهای Alejandro Cremades نویسنده کتاب هنر تامین سرمایه برای استارتاپها ( قسمت اول )

الخاندرو به عنوان یک شخصیت استارتاپی برجسته در یادداشتی در وبلاگ خود که در اردیبهشت 97 آن را منتشر کرد به نکات مهمی پیرامون موفقیت خود در طی سالها تجربه استارتاپی خود پرداخت که در دو قسمت به طور خلاصه آنها را مرور می کنیم :

 

در شش سال گذشته و پس از موفقیت کتاب هنر تامین سرمایه برای استارتاپها مشغول مدیریت و ساخت CoFoundersLab بودم و به تیمی که در این مجموعه ساختم افتخار می کنم .در این مسیر ماجراجویانه درسهایی آموختم که در این پست طی 10 شماره با شما به اشتراک می گذارم .

  • شروع و مقیاس بندی یک بیزینس و استارتاپ یک از خودگذشتگی مالی است . برای آن آماده شوید

در مسیر مالی استارتاپ خود باید در تخصیص منابع مالی و اختصاص آن به تیم ، نفرات و بخش های مورد نیاز برای ارزش گذاری مناسب بیزینس خود بالاترین دقت را داشته باشید

  •  مدیریت تیم یکی از سختترین چالهاست . همزمان با تیم شما نیز باید رشد کنید تا یک رهبر موثر باشید

مدیریت افراد در طی دوران کاری من حتی به عنوان بنیانگذار یکی از سخترین چالشها بوده است . مواجهه با تیپها شخصیتها متفاوت و نیازهای متفاوت تیم و رویارویی و مدیریت آنها براستی چالش سختی است . شما باید درک کنید دیگران چگونه می اندیشند و اندیشه خود را هم درک کنید .

در واقع شما باید ایگو و شخصیت دیگران را در مقابله با وظایف کاری و مسئولیتهای تخصیص یافته مدیریت کنید .

من یاد گرفته ام که یک رهبر خوب یک شنونده خوب است و باید همیشه به نظرات دیگران گوش دهید . و البته این موضوع اصلا آسان نیست . حداقل باید 20 دقیقه از روز خود را صرف شنیدن به دیگران کنید و وقتی اعضای تیم احساس نادیده گرفتن و کاستی انرژی کنند نتایج آنها یعنی بیزینس شما با شکست روبرو خواهد شد . آنها باید احساس راحتی و اعتماد را با شما تجربه کنند .

  •  فرهنگ شرکت باید یک فرهنگ قوی باشد 

دوست شریک و بنیانگذار شریک شرکت من همیشه فرهنگ مورد نظر خود را در شرکت با من به اشتراک می گذاشت . به طور خلاصه ما فرهنگ شرکت را با یکدیگر درک می کردیم . در سالهای اولیه تاسیس این بیزینس من تمام تمرکز ساخت فرهنگ شرکت را به گسترش و بزرگ کردن شرکت اختصاص داده بودم و کم کم محیط سمی که در حال شکل گیری بود را فراموش کرده بودم .

اما با تغییر این مسیر کم کم کارمندان و اعضای تیم به ساخت ارزشها و چارتها روی آورند و تمام اعضای تیم خود را بخشی از این فریم و بخشی از مالکیت شرکت می دانستند و به راستی این فرهنگ ارزشمند شرکت ما بود .

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ