بزرگترین استارتاپهای ایرانیان مهاجر در بورس جهانی

دراپ باکس با 600 بیلیون دلار وارد بورس آمریکا شده است . این خبر در ایران استارتاپ مقدمه ای برای مرور بر برخی استارتاپهای جهانی است که مالکان آن ایرانی هستند.

قبل از رخداد این موضوع در مقاله ای جداگانه در ایران استارتاپ به تحلیل سهامی این شرکت پرداخته بودیم و توجه شما را به ادامه ایت مقاله جلب می نماییم :

 

دراپ باکس معروف در حال حاضر 500 میلیون کاربر فعال دارد و طی روزهای گذشته در اسفند 96 این اتفاق مهم به سرنوشت خوش یمن خود رسید .

Aquantia

این استارتاپ در سال 2017 وارد بورس شد . این استارتاپ که بنیانگذار آن رامین شیرانی است و مدیریت آن را فرج اعلایی بر عهده دارد 560 میلیون دلار ارزش گذاری در بورس شده است . ایرانیان دیگری در تیم مدیریتی این استارتاپ حضور دارند که همگی علت موفقیت خود را مهاجرت به آمریکا می دانند .

Quantenna

این استارتاپ 520 میلیون دلار در بورس ارزش دارد . بهروز رضوانی و و فرخ فرخی در کنار مدیریت سام هیدری در این استارتاپ که در زمینه راه حلهای تجهیزات Wireless و ارائه راه حلهای گسترده شبکه های بی سیم فعالیت دارند .

 

InvenSense

این استارتاپ با ارزش 400 میلیون دلار در بورس توسط آقای نظری در حال ادامه کار است . فعالیت این استارتاپ در حوزه سیستمهای حرکتی بر پایه سنسور می باشد .

 

Masimo

این استارتاپ 4 بیلیو دلار ارزش گذاری شده است  .بنیانگذار این استارتاپ آقای کیانی در زمینه فروش تجهیزات pulse oximetry به بیمارستانهای دنیا فعالیت دارد .

 

Saba Software

این شرکت نرم افزاری با مدیریت بابی یزدانی و ارزش 400 میلیون دلار در زمینه نرم افزاری و از سال 2000 وارد بورس شده است

 

آمریکا میزبان 700 شرکت و استارتاپ ایرانی دیگر در قلب ایالتهایی چون کالیفرنیا و سیلیکون ولی معروف می باشد

 

 

 

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 نظر

ترک پاسخ