آیا در مدیریت شرکت و استارتاپتان مشکلی دارید؟ پژوهش گوگل درباره‌ی مدیریت پاسختان را خواهد داد

گوگل اخیراً یکی از کامل‌ترین مطالعات رفتار مدیریتی را انجام داد که تا کنون توسط یک شرکت بزرگ انجام شده است. تیمی در آزمایشگاه خلاقیت افراد گوگل از سال 2009 به مدت یک سال روی ارزیابی عملکرد، پیمایش کارکنان، نامزدی پاداش بهترین مدیر، و دیگر منابع داده‌کاوی انجام داد تا تفاوت بین برترین و پایین‌ترین مدیران را ارزیابی کند. محققان صدها صفحه مصاحبه و داده را خلاصه کردند و نتایج را با کارکنان به اشتراک گذاشتند.

هشت نشانه‌ی این که شما یک رییس مشکل‌دار هستید (اما خودتان خبر ندارید).

هشت کیفیت در مدیران با بهترین عملکرد شناسایی شدند. عجیب است که رفتار متضاد این ویژگی‌ها نشانه‌ی مستقیم یک مدیر مشکل‌دار است، اما مدیرانی که بیشترین مشکل را دارند خبر ندارند که این مشکلات وجود دارند. اگر مدیر هستید، یک دقیقه وقت بگذارید که ببینید که چند تا از این ویژگی‌ها در شما وجود دارند:

  • از راهنمایی یک کارمند برای دست‌یافتن به یک مهارت خسته می‌شوید. مطالعه‌ی گوگل نشان می‌دهد که بهترین مدیران، امتیاز بالایی از کارکنان به خاطر مهارت راهنمایی می‌گیرند.
  • حس می‌کنید که باید کار تمام کارکنان را یک بار دیگر چک کنید. این شکلی از ریزمدیریت (micromanaging) است و ویژگی بسیار بدی به حساب می‌رود.
  • غیر از این که کارشان را خوب انجام می‌دهند، تمایلی ندارید که درباره‌ی کارمندانتان چیز دیگری بدانید. هوش عاطفی یکی از بهترین پیش‌بینی‌کننده‌های موفقیت در مدیریت است. توجه برای کسب اعتماد و احترام مهم است.
  • همیشه احساس می‌کنید که از کارتان عقب هستید و مدام مسیر را عوض می‌کنید. این که به نظر برسد که کنترلی ندارید و نمی‌توانید روی کارتان مسلط باشید، نشانه از خودمدیریتی ضعیف است. اگر نمی‌توانید اثربخشی و بهره‌وری خودتان را مدیریت کنید، نباید از دیگران انتظار این کار را داشته باشید.
  • به جای صحبت با تیمتان، ترجیح می‌دهید که در دفترتان بمانید. تمایلات ضداجتماعی نشانه‌ی کسی است که قدرت ارتباطاتی‌اش را ضعیف می‌داند.
  • حس می‌کنید که رشد شغلی کارمندانتان مشکل خودشان است، نه شما. سرمایه‌گذاری در موفقیت کارمندانتان باعث وفاداری و حفظ کارکنان می‌شود. همچنین ارزش کارمندانتان را برای شما بیشتر می‌کند.
  • نمی‌توانید برای رشد دپارتمان برنامه‌ریزی کنید زیرا حتی نمی‌توانید تصور کنید که با تیم موجود بتوانید به اهداف کنونی برسید. مدیران خوب همیشه بینشی دقیق برای رشد دارند تا آن را برای ایجاد انگیزه به تیم منتقل کنند.
  • ناراحتید که بعضی از کارمندان شما مهارت‌هایی دارند که شما را به آنها وابسته می‌کنند، زیرا خودتان آن مهارت‌ها را ندارید. بهترین مدیران نقاط قوتشان را می‌شناسند و به خاطر نقاط قوت افراد تیمشان احساس خطر نمی‌کنند.

اگر جوابتان به یکی یا بیشتر از موارد بالا، «بله» است، امکان دارد که دیگران شما را به چشم مدیری با کارایی کم یا حتی مدیری مشکل‌دار ببینند.

پانویس: همه قرار نیست مدیریت کنند. شخصیتتان در محیط کار شما را راهنمایی می‌کند.]

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ