دلیل اصلی موفقیت شرکتها و استارتاپها را در این مقاله بخوانید و آن دلیل پول نیست

تعداد افراد خوداشتغال در ایالات متحده از سال 2014 از با افزایش 150000 نفری به 8751000 نفر رسیده است. این عدد در پایان سال 2016 برابر 8602000 نفر بود. این داده‌ها که منبع آن اداره‌ی آمار کار است، از جنبه‌های زیادی هیجان‌انگیز است، به خصوص برای مشاوران کسب‌وکار. با این حال من نمی‌توانم به شکست و ناامیدی در برابر بیشتر صاحبان کسب‌وکارهای کوچکی که در این داده‌ها آمده‌اند، فکر نکنم.

طبق گفته‌ی بیل گروس، بنیان‌گذار Idealab، مهم‌ترین عامل موفقیت یک استارت‌آپ،‌ ایده، برنامه، مدل کسب‌وکار، تیم یا حتی شاید عجیب باشد اما پول هم نیست. مهم‌ترین عامل، زمان‌بندی است. گروس 100 شرکت را مطالعه کرد و دریافت که زمان‌بندی یک استارت‌آپ 42 درصد تفاوت بین موفقیت و شکست را تشکیل می‌دهد.

گروس در تد تاکش یکی از استارت‌آپ‌‌های Idealab را به عنوان مثال بیان می‌کند. Z.com یک شرکت سرگرمی آنلاین بود. آنها به اندازه‌ی کافی پول جمع کردند، یک مدل کسب‌وکاری عالی داشتند و حتی با یکی از استعدادهای شناخته‌شده‌ی هالیوود هم برای پیوستن به شرکت قرارداد امضا کردند. مشکل Z.com این بود که نفوذ پهنای باند زیاد در سال‌های 1999-2000 خیلی کم بود. آیا یادتان می‌آید که در آن زمان تلاش کرده باشید محتوای ویدئویی آنلاین ببینید؟ وضعیت افتضاح بود. باید روی مرورگرتان کدک‌هایی نصب می‌کردید و برای هر مسأله‌ای راه‌حلی پیدا می‌کردید. این چالش‌ها شرکت در سال 2003 از بازار خارج کردند. تنها دو سال بعد، یوتیوب یک پلتفرم مشابه عرضه کرد که به سرعت به وبسایت اشتراک ویدئوی محبوب امروزی تبدیل شد. تفاوت؟ مشکل کدک توسط Adobe Flash حل شد و نفوذ پهنای باند زیاد در آمریکا به 50 درصد رسید.

ممکن است شما یک ایده‌ی فوق‌العاده داشته باشید اما اگر زمان‌بندی اشتباه باشد احتمالاً شکست می‌خورید. چند نکته‌ی مهم برای یادآوری:

آیا شخصاً آماده‌اید؟

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که کارآفرینان درباره‌ی آنها با من حرف می‌زنند، خستگی آنهاست. سرشان در چند موضوع شلوغ است و احساس گناه به‌خصوص در مورد کارآفرینانی که فرزند دارند،‌ شایع است. نیاز به یادآوری هزینه‌های ایجاد یک کسب‌وکار نیست. بسیاری از کارآفرینان تازه‌کار با گروگذاشتن خانه‌شان وام می‌گیرند و درگیر بدهی همیشگی می‌شوند. اگر بخواهم صریح باشم، دور زدن برخی از این مشکلات سخت است، بنابراین باید برای آنها آماده باشید. آیا اکنون بهترین زمان در زندگی‌تان برای شروع یک کسب‌وکار است؟ چگونه بین فداکاری، سلامتتان و حفظ یک ذهنیت قوی و پشتیبان در زمان سرمایه‌گذاری در یک کار جدید تعادل برقرار می‌کنید. اگر آماده نباشید که ساعات زیادی از روزتان را برای این کار کنار بگذارید، ممکن است زمان‌بندی‌تان درست نباشد.

رقابت چگونه است؟

زمانی که یک قهوه‌خانه داشتم، مردم فکر می‌کردند که من از استارباکس به خاطر ایجاد چنین رقابتی متنفرم. اما چیزهای زیادی می‌شود از غول‌ها یاد گرفت، و شرکت‌هایی مانند استارباکس مسئول ساختن فرهنگی را دارند که می‌تواند راه را برای شرکت‌های کوچک‌تر هموار سازد. امروزه، قهوه‌خانه‌های مستقل فرصت زیادی دارند؛ من فکر می‌کنم که اگر استارباکس نبود این فرصت به وجود نمی‌آمد.

رقبای احتمالی را بررسی کنید. چه کاری را به خوبی انجام می‌دهند و چه کمبودهایی دارند؟ شما چه تفاوتی خواهید داشت؟ یا چه مزیتی؟ آیا به خاطر نوآورانه‌بودن ایده‌ی شما رقابتی وجود ندارد؟ اگر بازارتان یک بازار نوظهور است، ایده را به دقت و نه فقط بین خانواده و دوستان بررسی کنید.

تحقیقات بازار چه می‌گوید؟

چه چیزهایی مانع موفقیت هستند؟ از کجا می‌دانید که برای محصول یا خدمتتان تقاضا وجود دارد؟ چه شواهدی برای موفقیتتان وجود دارد؟ چه مشکلی را حل می‌کنید و ایده‌ی شما چه تجربه یا فرصتی برای برای مشتری‌ها یا کسب‌وکارها ایجاد می‌کند؟ آیا دیگران چیز مشابهی را تجربه کرده‌اند و شکست خورده‌اند؟ این شکست‌ها یک فرصت یادگیری کامل برای شما هستند. چگونه خودتان را در بازار متمایز می‌کنید؟

آیا کشش بازار کافی برای جذب بودجه دارید؟

گروس بیان کرد که اگر شرکت در بازار کشش کافی کسب کرده باشد، جذب سرمایه آسان است. مردم اغلب باور دارند که اگر ایده‌ی عالی داشته باشند، کسی برای پشتیبانی پیدا می‌شود. این یک اتفاق نادر است. از طرف دیگر، تمام سرمایه‌گذاران پیش از در نظر گرفتن تأمین بودجه‌ی یک استارت‌آپ به دنبال سود چشم‌گیر نیستند. شما می‌توانید ریسک فرصت سرمایه‌گذاری‌تان را با به نمایش گذاشتن جذب بازار کم کنید. از آن جایی که زمان‌بندی همه‌‌چیز است، در ورود به بازار کند یا با عجله عمل نکنید. زمان‌‌بندی شما نشان‌دهنده‌ی توانایی شما برای گرفتن تصمیمات هوشمندانه و ارزیابی ریسک است.

به نظر من کسب‌وکارهایی کوچک دنیا را می‌گردانند. اگر زمان درست باشد، از حرکت لذت می‌برید.

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ