چگونه هوش مصنوعی در حال تغییر سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز است

تمام بحث‌های پیرامون هوش مصنوعی در نیروی کار بر نحوه‌ی تاثیرگذاری هوش مصنوعی بر – و حتی جایگزینی آن با – کارکنان و سازمان‌های خاص تمرکز دارند.

اما با در نظر گرفتن سودمندیِ هوش مصنوعی در شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها، این بحث برای سرمایه‌گذاران مخاطره‌پذیر، کاربردی‌ترین بحث نیست.

برای مثال، «رابرت بونازینگا[1]» هم‌بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری «اینریچ[2]» ، هفت میلیون دلار روی نرم‌افزاری سرمایه‌گذاری می‌کند که از یادگیری ماشینی به منظور یافتن استارت‌‌آپ‌های ارزنده‌ی اروپایی برای فراهم‌سازی سرمایه استفاده می‌کند، که این باعث طرحِ این پرسش می‌شود که چرا همه‌ی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر این کار را نمی‌کنند؟ معیارهایِ جاافتاده‌ای برای ارزیابی استارت‌آپ‌های بالقوه به کار برده می‌شوند و یک نظر به بازار -این نکته را- عیان می‌کند که گنجینه‌ای از نقطه‌داده‌ها دارند توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای ایجاد همبستگی‌ها و الگو‌‌ها استفاده می‌شوند. این نقاط تاریخی در ارزیابیِ چگونگی عملکرد یک استارت‌آپ –در مراحل اولیه- ارزشمند هستند، در حالی که طبیعتِ گسیخته و پراکنده‌ی آنها محیطی عالی را برای شکوفایی هوش مصنوعی فراهم می‌کند.

 

یاری‌رسانی هوش مصنوعی به سرمایه‌گذاران

بر اساس یک پژوهش اینترنتی علوم اجتماعی، سرمایه‌گذاری روی کارآفرینان تازه‌کار –که تنها در 18درصدِ مواقع موفق می‌شوند- خطری ذاتی به همراه دارد. صاحبان تجارت‌های خلاق نوپا هنوز خود را به اثبات نرسانده‌اند؛ این موضوع می‌تواند درنگ و تأمل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر را برانگیزد.

چارچوب‌های هوش مصنوعی، به‌عنوان مکملی برای شمّ جسورانه‌ی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخا‌طره‌پذیر، آن‌ها را با ابزارها و اطلاعات ضروری مسلح می‌کنند تا از استدلال، دانش، برنامه‌ریزی، ارتباط و ادراک برای ارزیابی ماندگاریِ استارت‌آپ‌ها استفاده کنند. هوش مصنوعی می‌تواند داده‌ها را برای ترکیب یافته‌ها، درونی کند و احتمال موفقیتِ یک شرکت را  بر اساس تجربیاتِ صنعتی پیشین، تولید انبوه، رشدِ درآمد و اندازه‌ی بازار تخمین بزند.

  1. روند تغییر و توسعه‌ی- سرمایه‌گذار را دنبال کنید

با اینکه کارآفرینان، از طریق آماده‌سازی اپلیکیشن‌ها و ارائه‌ی آن‌ها به سرمایه‌گذار، چگونگی تعامل با سرمایه‌گذاران را می‌آموزند، کمی پس از ملاقات با سرمایه‌گذار، درمی‌یابند که تقاضای‌شان به نفع شرکت‌های باتجربه‌تر رد شده است. به همین علت بسیاری از کارآفرینان، پیش از این که به موفقیت برسند تسلیم شده و دست از کار می‌کشند. اما هوش مصنوعی در حال تغییر دادن این شرایط است.

 

  1. هرگز از پیشرفت بازنایستید

مطلب عالی در هوش مصنوعی این است که –همانند یک تجارت- هرگز دست از تکامل بر نمی‌دارد. یادگیری ماشینی، پیوسته اطلاعات را دریافت نموده و تجزیه و تحلیل می‌کند. بنابراین کارآفرینان باید برای ایجاد تغییر در تجارت خود و اقناعِ سرمایه‌گذاران از این روزآمدسازی‌های بی‌وقفه استفاده کنند.

[1] Roberto Bonanzinga

[2] InReach

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ