چهار سوالی که باید هنگام انتخاب مربی Mentor مناسب مد نظر بگیرید

یک مربی و منتور استارتاپی می‌تواند به شما در پیشی گرفتن از همکارانتان و همچنین افزایش احتمال ارتقاء شغلی کمک کند. اما شما باید به هنگام انتخاب مربی خود دقت داشته باشید. گاهی اوقات بی هیچ دلیلی احساس می‌کنید که یک نفر می‌تواند گزینه مناسبی باشد، اما در سایر موارد باید قبل از شروع این رابطه یک سری ارزیابی‌هایی را انجام دهید. در ادامه این مقاله در ایران استارتاپ زیر چندین سوال آمده است که به شما در انتخاب مربی مناسب کمک می‌کند.

  1. آیا این شخص از حرفه خود خرسند است؟

بسیار مهم که مربی شما از حرفه خود خرسند و راضی باشد، در غیر اینصورت وی نمی‌تواند شما را به سوی مسیر درست هدایت کند. اگر شخصی شغل خود را تنها با هدف کسب درآمد انجام می‌دهد، او نمی‌تواند مربی ایده‌آل شما باشد، زیرا چنین فردی به رضایت شغلی نخواهد رسید و در نهایت محکوم به شکست است. اگر واقعا خواستار موفقیت هستید، باید شخصی را به عنوان مربی پیدا کنید که از آنچه در طول روز انجام می‌دهد خرسند باشد تا به این واسطه بتوانید روح خود را ارضا‌ء کرده و به بهترین‌های ممکن دست پیدا کنید.

  1. آیا این شخص را تحسین می‌کنید؟

مربی شما باید شخصی باشد که شما نگاه پایین به بالا به وی داشته باشید و او احتمالا به اهدافی که شما امید رسیدن به آنها را دارید دست پیدا کرده باشد. به این ترتیب، یاد گرفتن چیزی از این شخص برای شما امکان‌پذیر خواهد بود. واضح است که شما هم باید این لطف مربی خود را جبران کنید. تنها به این شیوه است که این رابطه پایدار خواهد بود. مربی شما نیز باید چیز جدیدی را از شما بیاموزد، مانند یک تکنولوژی یا ابزار جدید در زمینه شغلی شما و یا حداقل یک ارتباط کاری جدید.

  1. آیا این شخص شنونده خوبی است؟

یک مربی خوب باید شنونده خوبی باشد. او باید ریشه مشکل شما را به خوبی درک کند و بر اساس آن شما را راهنمایی کند. نکته کلیدی آن است که یک مربی خوب مربی ای است که با پرسیدن سوالات مناسب، به شما امکان می‌دهد که ایده‌های خود را پرورش دهید. یک مربی نباید فقط با ایده‌ها و نظرات خودش شما را اداره و سرپرستی کند. او باید شما را قادر سازد تا به همه چیز از دریچه متفاوتی بنگرید.

  1. آیا این شخص شما را به چالش می‌کشد؟

یک مربی خوب باید شما را به چالش بکشد زیرا تنها به این شیوه است که شما می‌توانید چیزهای جدید یاد بگیرید. او باید شما را مجبور کند به سمت ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید حرکت کنید. یک مربی خوب شخصی نیست که به شما بگوید که چه کاری انجام دهید، بلکه شخصی است که شما را برای یافتن مسیرهای مخصوص به خودتان تشویق می‌کند. شما تنها در صورتی می‌توانید پیشرفت کنید که بر چالش‌هایی که مقابل شما قرار می‌گیرد غلبه کنید و این کار تنها در صورتی ممکن است که خودتان را به طور مداوم تغییر داده و با شرایط جدید تطبیق دهید.

 

منبع : Entrepreneur.com


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ