اجازه ندهید ایده استارتاپی شما نصیب دیگران شود

تا به حال بسیار پیش آمده است که ایده‌ای داشته‌ایم؛ اما از ترس دشوار بودن آن را اجرا نکرده و پس از مدتی، خودمان را سرزنش کرده‌ایم.

بسیاری از افراد وجود دارند که هر روز با ایده‌هایی جدید در زمینه‌ی کسب و کار روبرو می‌شوند. عمده‌ی آن‌ها از اجرا و حتی مطرح کردن ایده‌ی خود می‌ترسند. آن‌ها نگران این هستند که دیگران ایده را مسخره کنند. ترس دیگر این است که ایده مفید واقع نشود. به هر حال افرادی که چنین طرز تفکری دارند هیچ‌گاه در زمینه‌ی کارآفرینی موفق نخواهند شد.

کارآفرینان موفق افرادی هستند که ایده‌های جدید را امتحان کرده و مرزهایی را که سنت، اطرافیان و طرز تفکرات قدیمی ایجاد کرده‌اند پس می‌زنند. آن‌ها هیچ‌گاه به غیر ممکن فکر نمی‌کنند و به هر نحوی، ایده‌ی خود را اجرا می‌کنند. البته اجرای ایده بدین معنا نیست که بدون تفکر و برنامه‌ریزی، زمان و هزینه‌ی خود را صرف کنید. این مسیر شجاعانه، استراتژی‌های خاص خود را طلب می‌کند که با ایران استارتاپ این مطلب را میخوانیم :

۱- اظهار نظرهای دیگران را صادقانه ارزیابی کنید

اطرافیان ما پس از شنیدن ایده‌های جدید، قطعا در مورد آن‌ها اظهار نظر می‌کنند. افراد باهوش واکنشی عالی به این اظهار نظرها دارند. آن‌ها نظرها را به کلی رد نمی‌کنند و به همین ترتیب، بدون مطالعه هیچ نظری را صد درصد قبول نمی‌کنند. واکنش عاقلانه این است که نظرات را به‌خوبی ارزیابی کنیم و حتی آن‌هایی که ایده‌ی ما را دیوانه‌وار می‌دانند نیز بررسی کنیم.

پس از بررسی و اصلاح نظرات افراد، می‌توان به نتایجی مفید برای اجرای ایده رسید. ادامه‌ی مسیر زمانی هوشمندانه می‌شود که راه حل جدید را با مخاطبان قبلی در میان بگذاریم و اید‌ه‌های ثانویه را نیز دریافت کنیم. حفظ این روند در طول تصمیم‌گیری‌های کاری و شخصی بسیار مفید خواهد بود.

۲- با استفاده از مهارت‌ها، اجرا را شروع کنید

همه‌ی ما کم و بیش مهارت‌هایی داریم. یک کارآفرین موفق به جای اینکه در آنالیزها و بررسی‌های فنی گم شود، سریعا اجرا را شروع می‌کند. او از مهارت‌های فردی خود استفاده می‌کند و پله‌های اول مسیر کارآفرینی را می‌سازد. فراموش نکنید انجام دادن کارها و رسیدن به موفقیت‌های اولیه، موتورهای محرک برای ادامه‌ی مسیر هستند. درحالی‌که تفکر بیهوده و بررسی بیش از اندازه‌ی احتمالات، تنها شما را از اجرای ایده دور می‌کند.

۳- همکارانی با طرز تفکر مشابه پیدا کنید

مطمئنا پیدا کردن افرادی که دقیقا مشابه شما فکر کنند و به ایده ایمان داشته باشند بسیار دشوار است. البته می‌توان افرادی را پیدا کرد که علاقه‌ای نسبی به این کار دارند و از همه مهم‌تر حاضر باشند زمانشان را صرف آن کنند. پیدا کردن چنین همکاران و همراهانی، کمک بزرگی در مسیر خواهد بود. آن‌ها می‌توانند در چالش‌های بزرگ مسیر کارآفرینی شما را یادی کنند و بدین ترتیب با کمک یکدیگر می‌توانید ایده را به اجرای نهایی برسانید. از مطرح کردن ایده هم نترسید. اگر بتوانید ایده را به همکاران آینده خود بفروشید، پس خواهید توانست محصول نهایی را نیز به مشتری‌ها بفروشید.

منبع : Forbes


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ