فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست

 وزیر ارتباطات با بیان اینکه قبلا فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده است، گفت: فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست. محمدجواد آذری‌جهرمی در اختتامیه مجمع ملی سازمان‌های مردم‌نهاد با تاکید بر لزوم استفاده از جوانان در مسوولیت‌های اجرایی گفت: در راستای جوان‌سازی در طول برنامه ششم توسعه، در وزارت ارتباطات ۵۰ درصد کارکنان بازنشسته می‌شوند. طبق دستورالعمل به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر می‌تواند وارد شود. وی تاکید کرد: روند اقتصاد دنیا به سمت نقش‌آفرینی جوانان می‌رود و در میان ۱۰ شرکت برتر دنیا به لحاظ گردش مالی ۹ مورد در حوزه ارتباطات هستند. اقتصاد دیجیتال اقتصاد دنیا خواهد بود. این جریان خلاقیت می‌خواهد و خلاقیت و نوآوری دست جوانان است.

وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید به سمت جوانان برویم. پدران ما با یک طرح جدید تغییراتی را در این کشور ایجاد کردند و با یک اعتقاداتی جوانان دیروز از زیر بار حرف استکبار جهانی بیرون آمدند. امروز نیز جوانان باید هوشیار باشند و آن نیز باید همراه با امید باشد؛ اگر امید نباشد با مشکل مواجه خواهیم شد. هوشیاری این است که شفافیت ایجاد کنیم، جوانان امروز باید خودساخته باشند و کسانی را که دنبال ناامیدی هستند بشناسند و به آنها متکی نباشند.

جوانان نیز باید مطالبه‌گر باشند، امید اگر از بین رفت دیگر به راه درست بازگشتن اشتباه است. وی گفت: دولت برای ورود به عرصه دیجیتال برنامه‌ریزی کرده و اقدام خواهد کرد که با وجود ظرفیتی که دارد به جایگاه اصلی خود در منطقه از نظر اقتصاددیجیتال برسیم. وی درباره عضویت خود در شبکه توییتر افزود: بنابر قانون فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده اما فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست. هیچ قاضی‌ای نمی‌تواند حکم عمومی برای ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی بدهد و این مساله نیازمند تصویب در مجلس است. جهرمی در مورد استفاده از فیلترشکن تاکید کرد: از فیلترشکن استفاده نمی‌کنم اما برخی افراد با توجه به مسوولیتی که دارند می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ