چگونه یک دانشجوی انصرافی دانشگاه هاروارد در سن ۲۷ سالگی به جوانترین میلیاردر خود ساخته در دنیا بدل شد

  • جان کالیسون، هم‌بنیان‌گذار و رئیس شرکت فناوری استرایپ، با ۲۷ سال سن جوانترین میلیاردر خودساخته در جهان است.
  • وی شرکت فناوری استرایپ، که به منظور تحول شیوه انجام پرداخت‌های اینترنتی طراحی شده است را به همراه برادرش در زمانیکه تنها ۱۹ سال سن داشت راه‌اندازی کرد.
  • وی که اصالتا اهل شهری کوچک در ایرلند است، و برای تحصیل در دانشگاه هاروارد به آمریکا مهاجرت کرد؛ تا اینکه برای تمرکز بر روی شرکت استرایپ در سیلیکون ولی از دانشگاه انصراف داد.

جان کالیسون شرکت فناوری استرایپ را در سال ۲۰۱۰، زمانیکه تنها ۱۹ سال سن داشت بنیان‌گذاری کرد.

پس از ارزش‌گذاری شرکت استرایپ با قیمت 9 میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، اکنون کالیسون، در سن ۲۷ سالگی و با ثروت خالص 1.1 میلیارد دلار می‌تواند خود را جوان‌ترین میلیاردر خودساخته در جهان بنامد. این شرکت به منظور تحول شیوه پذیرش پرداخت‌های آنلاین توسط وبسایت‌ها طراحی شد، و روش مورد علاقه بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند لیفت و فیسبوک است.

کالیسون شرکت را به همراه برادر بزرگترش پاتریک، مدیر عامل شرکت استرایپ، راه‌اندازی کرد. با وجود اینکه این دو برادر در سیلیکون ولی به ثروت هنگفتی دست یافته‌اند، اما گذشته فروتنانه خود در شهر کوچکی در کشور ایرلند را فراموش نکرده‌اند.

امروزه، کالیسون از به پرواز درآوردن هواپیماها، دویدن، و کوهنوردی با اعضاء تیم استرایپ لذت می‌برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوانترین میلیاردر خودساخته دنیا ادامه این مطلب را بخوانید.

جان در سال ۱۹۹۰، در شهر لیمریک در کشور ایرلند چشم به جهان گشود، و خانواده‌اش در نهایت در روستای کوچک درومینیر ساکن شدند.

کالیسون که یک دانش‌اموز ممتاز بود، دوران مدرسه را با بالاتر نمرات ممکن در امتحانات پایان دوره متوسطه، که برابر با امتحانات نهایی در آمریکا است سپری کرد.

 

وی هاروارد را در سال 2009 ترک کرد

 

 

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ