۱۸ راز از مدیر عامل‌هایی که رشد شرکت‌هایشان متوقف نمی‌شود

در طول یک دهه گذشته، ۳۹٬۹۲۱ کسب‌وکار در فهرست اینک ۵۰۰۰، یعنی رتبه‌بندی شرکت اینک برای شرکت‌های خصوصی آمریکا با سریع‌ترین رشد، ثبت شده‌اند. در دهمین سالگرد ایجاد این فهرست، از بنیان‌گذاران ۲۵ (از میان ۱۴۲) شرکت برجسته که بیشتر از ۱۰ بار در فهرست اینک ۵۰۰ یا اینک ۵۰۰۰ قرار گرفته‌اند در خواست کردیم که روش‌های خود برای حفظ و مدیریت این رشد عظیم را فاش سازند. آنچه در ادامه می‌خوانید نمونه‌ای از توصیه‌های خردمندانه آنهاست. نکته: یادگیری مداوم، نظم .. و مقادیر بسیار زیادی تواضع.

 

راجع به اداره شرکت

 

پیناکل گروپ

«وقت خود را برای جذب مشتری‌های متعدد تلف نکنید اگر قرار است آنها را به آسانی از دست بدهید. کسب‌وکار خود را بصورت هوشمندانه گسترش دهید. ابتدا اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد مشتری می‌دانید، تا بتوانید از آن مشتری به عنوان یک مطالعه موردی استفاده کنید. پس از انجام این مراحل برای جذب مشتر‌ی‌های بیشتر آماده خواهید بود».

نینا واکا بنیان‌گذار، مدیر عامل، و رئیس هیئت مدیره
رتبه ۵۴۲ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

لاسالی نتورک

«تنها دو راه برای حفظ افزایش درآمد وجود دارد. یا باید بنیان‌گذار یا مدیر عامل فروشنده باشد، یا باید فردی که مسئول درآمد است به بنیان‌گذار خیلی نزدیک باشد گویی که با چسب به او چسبانده شده است».

تام گیمبل بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۴۴۹ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

کوانتوم هلس

«باید برای رشد خود حد و مرز تعیین کنید. ما اجازه ندادیم که یک مشتری به تنهایی بیشتر از ۲۰درصد از کسب‌وکار ما را تشکیل دهد».

کارا تروت بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۴۴۵ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

یَپ‌استون

«اگر قصد دارید کسب‌وکارتان را از لحاظ جغرافیایی گسترش دهید، این کار را با یک مشتری بزرگ انجام دهید. در غیر اینصورت، بدون آمادگی به یک موقعیت مکانی جدید خواهید رفت».

تام ویلانت هم‌بنیان‌گذار، مدیر عامل، و رئیس هیئت مدیره
رتبه ۲٬۴۵۱ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

خدمات دندانپزشکی پسفیک

«ساختار بر استراتژی غلبه می‌کند. خیلی سخت بر روی ساختار کسب‌وکارتان کار کنید تا قادر به مقیاس‌بندی آن باشید. استراتژی شما در طول زمان تغییر خواهد کرد، زیرا بازار به سرعت در حال تغییر است. اما اگر ساختار کسب‌وکارتان ــ یعنی ساختار سرمایه، ساختار سازمان، ساختار فرایندها، ساختار فناوری اطلاعات کسب‌وکارتان ــ را بطور مناسب طراحی کنید، به شما کمک خواهد کرد تغییرات استراتژی که در آینده مجبور به انجام آن خواهید شد را با موفقیت پشت سر بگذارید».

استفان تورن بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۰۷۲ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

 

در خصوص رهبری مردم

 

بیل‌تراست

«افرادی که برای تیم اجرایی کسب‌وکاری با ۴۰ نفر عضو انتخاب می‌کنید برای کسب‌وکاری با ۴۰۰ نفر عضو مناسب نیستند».

فلینت لَین بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۰۹۹ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

کوانتوم هلس

«من هیچگاه نقشی را صرفا برای شاغل بودن نمی‌پذیرم. من نقش را برای یادگیری، و آگاهی از یافتن از مسائل مورد نیاز می‌پذیرم. من همیشه به این موضوع فکر می‌کنم که، آسان‌ترین نقشی که می‌توانم به فرد دیگری واگذار کنم چیست؟

کارا تروت بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۴۴۵ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

شرکت بیگ اَس سلوشنز

«اینکه در ابتدا هیچ پولی نداشتیم خیلی به ما کمک کرد. این موضوع شما را برای رقابت آماده و مصمم نگه می‌دارد، و باعث می‌شود مسائل را با دقت زیر نظر داشته باشید.

«زمانیکه فردی را می‌ببینم و ازش خوشم می‌آید، با خود می‌گویم؛ بی نظیره! اهمیتی ندارد اگر شغل مناسبی برای او نداریم. او را استخدام می‌کنیم».

کری اسمیت بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۳٬۰۹۶ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

پیناکل گروپ

«فقط بر رشد خودتان تمرکز نکنید، بر رشد دیگران نیز تمرکز کنید. آیا به دیگر افراد شرکت خود اجازه می‌دهید که کارآفرین باشند؟».

نینا واکا بنیان‌گذار، مدیر عامل، و رئیس هیئت مدیره
رتبه ۵۴۲ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

لاسالی نتورک

«هنگامیکه با کارمندی مواجه می‌شویم که با ارزش‌های اخلاقی و رفتاری کسب‌وکار ما سازگاری ندارد، به مهارت آن کارمند اهمیتی نمی‌دهیم، او را اخراج می‌کنیم. من بهترین کارمندم در بخش فروش را اخراج کردم. غرور و خودکامگی‌اش بیش از حد زیاد شده بود و از روابط سوء استفاده می‌کرد، و ما اخراجش کردیم».

تام گیمبل بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۴۴۹ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

گروه مشاوره وی‌سافت

«من به بهبود مداوم، نه صرفا شرکت، خودم نیز معتقدم. از مشاوران خارج از سازمان درخواست کمک می‌کنم. من عضوی از یک میزگرد مدیر عامل‌ها هستم».

پورنا ویر هم‌بنیان‌گذار و رئیس
رتبه ۲٬۹۲۹ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

راجع به مدیریت پول

بیل‌تراست

«در خصوص انتخاب سرمایه‌گذارانی که با آنها شراکت می‌کنید هوشیار باشید. شراکت مانند ازدواج است، و اگر به آنها احترام نگذارید و تصور کنید که آنها نمی‌‌توانند ارزشمند باشند، نباید ازدواج کنید».

فلینت لَین بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۰۹۹ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

مجموعه شرکت‌های لافلر

«آنچه اکنون انجام می‌دهید در آینده تغییر خواهد کرد. خدمات و کالاهایی که اکنون بیشترین سود را برای شما دارند، در پنج یا ده سال آینده سودآورترین خدمات یا کالاهای شما نخواهند بود. بنابراین همواره باید برای آینده سرمایه‌گذاری کنید».

جیم لافلر بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۵۷۶ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

کوانتوم هلس

«باید به آهنگ جریان نقدی خود پی ببرید. پس از اینکه در کسب‌وکار جدیدی سرمایه‌گذاری کردید به چه مقدار زمانی نیاز دارید تا هزینه‌ تهیه و دستیابی و هزینه افزایش تولید خود را دوباره به دست آورید؟ برآورد شما از آن عدد هر چقدر که باشد باید آن را دو برابر کنید».

کارا تروت بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۴۴۵ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

شرکت فناوری تورچ

«بهترین افراد ممکن را پیدا کنید و به آنها مسئولیت دهید. در غیر اینصورت، کسب‌وکارتان بصورت تدریجی نابود خواهد شد».

بیل روآرک هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۳٬۴۷۸ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

زیفین

«شرکت‌ سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر یا خصوصی خود را با دقت انتخاب کنید. نسبت به تطابق فلسفی و فرهنگی‌ آنها با آنچه سعی در تحقق آن دارید اطمینان حاصل کنید. ما در بازار خود تخصص داشتیم، پس به کمک یا مشاوره در مورد محصل نیاز نداشتیم. ما بیش از هر چیز دیگری به پشتیبانی سرمایه‌ای نیاز داشتیم».

لاله وایت بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۳٬۸۱۷ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

وسایل لوله‌کشی، گرمایشی، سرمایشی و الکتریکی هیلر

«من بدهی را دوست ندارم. اگر بدهی نداشته باشید خیالتان راحت است. اگر روزی همه چیز با مشکل روبرو شود، با کلی بدهی برای بازپرداخت روبرو نخواهم شد.

جیمی هیلر بنیان‌گذار و مدیر عامل
رتبه ۴٬۳۱۴ در فهرست اینک ۵۰۰۰ در سال ۲۰۱۷

 

 

منبع : Inc

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ