ایده‌ای برای استارت‌آپ نیاز دارید؟ بنیانگذاران Y Combinator سیزده ایده‌ای را که وقت ساختن‌شان را ندارند به اشتراک گذاشته‌اند

سم آلتمن رئیس Y Combinator می‌گوید «اجرای عالی ایده، حداقل ده‌مرتبه مهم‌تر و صد‌مرتبه سخت‌تر از ابداع آن است».

ظاهرا او و انکوباتور معروفی که آن را رهبری می‌کند، واقعاً به این موضوع اعتقاد دارند. اخیراً کارآفرین سابق و توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار Y Combinator، کایل کوربیت، به سراغ فارغ‌التحصیلان و کارکنان برنامه رفت و از آنها خواست بهترین ایده‌های استارت‌آپی خود را که پهنای باند کافی برای ساختنشان ندارند، با عموم به اشتراک بگذارند. او سپس آنها را را در وبلاگ Y Combinator منتشر کرد. گویا این کار بخشش ایده‌های خوب و از نظر آلتمن نسبتاً فراوان به‌منظور الهام‌بخشی به کارآفرینان باهوش برای دست‌و‌پنجه نرم‌کردن با بخش به‌مراتب سخت‌تر اجرای آن و ایجاد جهانی بهتر برای همه باشد. موارد زیر به‌طور خلاصه شامل ایده‌هایی است که کوربیت به‌همراه کارآفرینان و کارکنان به‌اشتراک گذارنده جمع‌آوری کرده است:

 

 

 • الیزابت ایورنز، تبادل دانش: هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با سگ‌ها

آیا سگ محبوب شما درد دارد؟ گرسنه است؟ تشنه است؟ احتمالاً استخراج اطلاعات بوسیله‌ی هوش مصنوعی از میان گنجینه‌ی عظیم ویدیوهای سگ‌ها و براساس رفتار حیوان خانگی می‌تواند شما را از این مسائل مطلع سازد. ایورنز اشاره می‌کند که ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، ولی در حال حاضر این کار برای تشخیص درد در گوسفندها انجام می‌شود.

 

 • برک یونیتس، NudgePad: دستشویی هوشمند

افراد بسیاری از نیازهای بهداشتی خود (دستشویی، ادرار، دندان‌ها، بهداشت و غیره) را در دستشویی تامین می‌کنند. همه‌ی این داده‌ها به‌معنای واقعی کلمه به چاه فاضلاب تخلیه می‌شوند. یونیتس پیشنهاد می‌کند که این فرصت بزرگی برای نصب مطب دکتر مجازی در دستشویی‌هاست که کارکردش جمع‌آوری داده‌ها و ارائه‌ی بازخورد به افراد است و به مردم در کاهش هزینه‌های بهداشت و سلامت و در عین حال دستیابی به نتایج بهتر کمک می‌کند. دیگران هم محصولات مشابهی را پیش‌بینی کرده‌اند.

 

 • یوری ساگالوف، AeroFS: مطالبات حساب به عنوان یک خدمات

به دنبال چیزی کمتر علمی-تخیلی هستید؟ نظرتان درباره‌ی این ایده‌ی ساگالوف چیست؟ پرداخت به مشتری‌ها دردسر بزرگی برای شرکت‌های بزرگ حتی پس از امضای قراردادها است. این یکی از ضعف‌های تجاری است که آنها تمایلی به رفعش ندارند، چرا که دیر پرداخت‌کردن نقطه‌ضعف کمی محسوب می‌شود. سپردن این کار به «دفترهای جمع‌آوری» تهاجمی به نظر می‌رسد و بسیاری از استارت‌آپ‌ها این کار را انجام نمی‌دهند، اما من فکر می کنم چیزی شبیه به خدمات مطالبات حساب (AR) برون‌سپاری‌شده عالی باشد. به صورتی‌که به نظر می‌رسد از طرف شرکت باشد اما در واقع از طرف شخص ثالثی است.

 

 • جفری انگلر، Wright Electric: بیده‌ی کودک

کدام پدر و مادر هستند که زمانی در مورد چنین محصولی خیال‌بافی نکرده باشند؟ یک بیده‌ی کودک نیمه‌خودکار که می‌توانید آن را بر چاهک نصب کنید و بدون هیچ حس ناخوشایند و لمس فیزیکی، کودک خود را تمیز کنید.

 

 • آستین آلدر، مدرسه‌ی لامبدا: تبدیل دارایی‌ها به اوراق بهادار در Blockchain

انواع مختلفی از اوراق بهادار و دارایی‌ها ایجاد شده است، نه فقط ژتون‌ها بلکه هر چیز دیگری که می‌توان آن را خرید و فروش کرد. در حال حاضر می‌توانید آنها را در پلت‌فرم Blockchain بفروشید اما به طور کل باید برای ایجاد پلت‌فرم Blockchain خودتان حرکت کنید. آلرد می‌گوید: به نظر می‌رسد می‌توانید این کار را تحت عنوان سرویسی خدماتی انجام دهید: من مقداری دارایی دارم و یک پلت‌فرم Blockchain برای آن می‌خواهم.

 

 • زاک ابوت، Z-Biotics: انرژی قابل تجدید از میکروب‌های مهندسی‌شده

میکروب‌های شناخته‌شده‌ای وجود دارند که منابع تجدیدپذیر را مصرف کرده و سوخت قابل استفاده تولید می‌کنند، پس چرا شرکت‌ها بر روی این کار سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؟ اگر ابوت زمان بیشتری داشت، این مسئله را دنبال می‌کرد. اگر زمینه‌ی علمی مشابهی دارید شاید بتوانید این کار را برای او انجام دهید.

 

 • جرد فریدمن، Scribd: آگهی‌های تبلیغاتی آنلاین (Adwords)

فریدمن می‌گوید که شما نمی‌توانید یک بیلبورد آنلاین را به معنای واقعی کلمه‌ی آن خریداری کنید. او اشاره می‌کند که اگر مردم بتوانند آن‌ها را به راحتی آگهی‌های تبلیغاتی آنلاین (Adwords) خریداری کنند، احتمالا بسیاری از شرکت‌های کوچک این کار را انجام دهند. شاید بتوان پول زیادی برای نصب آن به دست آورد.

 

 • کاترین مینشو، The Muse: طراحی بر اساس تقاضا

عکسی از مبلمان بخشی از دکوراسیون خانه آپلود کنید و گزینه‌های find یا match را انتخاب کنید. گزینه‌ی find  گزینه‌های بسیار مشابه را ارائه داده و به شما اجازه‌ی مرتب‌سازی بر اساس قیمت یا زمان تحویل می‌دهد. بنابراین می‌توانید طرحی شبیه Crate and Barrel را از جدول طراح‌هایی پیدا کنید که در مجله دیده‌اید. گزینه‌ی match مواردی را توصیه می‌کند که از نظر سبکی با آن مورد هماهنگ است. من با تمام وجود از چنین محصولی استفاده می‌کنم.

 

 • کایل کوربیت، Y Combinator: کتابخانه‌ی اجاره‌ای کم‌اصطکاک

به جای خرید (و پس از آن انبارکردن) مواردی مانند تجهیزات کمپینگ و جوش‌های لحیم‌کاری که به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند، چرا آنها را از یک سرویس اجاره نکنیم؟ کوربیت اشاره می‌کند که کتابخانه‌های اجاره‌ای برای این گونه چیزها وجود دارد اما آنقدر اصطکاکشان بالاست که امروزه متداول نیستند. با مدیریت موجودی خودکار و (به طور بالقوه) ربات‌های پیاده‌ی تحویل‌دهنده‌، آن‌قدر هزینه و اصطکاک کم می‌شود که این تجارت به تجارت آبونمانی متداول و قابل دفاعی تبدیل شود.

 

 • آونی پاتل تامپسون، Popp، فناوری را قابل ارتباط و در دسترس کنید

آیا تا به حال تلاش کرده‌اید که چیزی فنی را برای پدربزرگ و مادربزرگ کاملا غیرفنی خود توضیح دهید؟ تامپسون فکر می‌کند که یک فرصت تجاری در کاستن آزاردهندگی چنین گفتگوهایی وجود دارد. سرویسی بسازید که تکنولوژی را در دسترس قرار می‌دهد و ترس را از افراد مسن و غیرفنی دور می‌کند. او پیشنهاد می‌کند که ما به راه حل متنی/تماسی مبتنی بر نرم افزار با افراد بسیار معتبر در آن سو نیاز داریم که مفاهیم را به آسانی و بدون قضاوت افراد توضیح می‌دهند و باعث نمی‌شوند که آنها احساس کندذهنی کنند.

 

 • بیمه‌ی پشیمانی خریدار

خرید هنرهای زیبا برای افراد تازه‌کار ترسناک و گیج‌کننده است و بنابراین تعداد کمی از افراد دارای توانایی خرید به انجام آن علاقه‌مند هستند. یک استارت‌آپ باهوش می‌تواند این پتانسیل خریداران را از حاشیه خارج کند. کان بیان می‌کند تضمین بازگشت پول برای خریداران هنر… بیمه‌ای است که گالری‌ها می‌توانند ارائه دهند و بر اساس آن در صورت عدم رضایت خریدار اثر هنری را پس بگیرند. ریسک کاهش‌یافته برای خریداران با افزایش خرج‌کردن همراه است و شما می‌توانید بخشی از آن درآمد افزایش‌یافته را بردارید.

 

 • هالی لیو، Kabam: شبکه‌ی اجتماعی برای کودکان

لیو تصدیق می‌کند این کار چالشی بزرگ است. باید آرام باشید و محیطی امن و خصوصی برای برقراری ارتباط کودکان فراهم کرده و در عین حال بزرگسالان مورد اعتماد را قادر به ارتباط/نظارت و غیره سازید. اما شرکتی که می‌تواند چیزی مفید و کاربردی برای همه‌ی گروه‌ها بسازد، قادر است چیز باارزشی برای کل زندگی یک فرد بسازد.

 

 • گوستاو آلسترومر، Y Combinator: آتش‌نشانی مدرن

با توجه به اخبار می‌توان مشاهده کرد که با تغییرات آب و هوایی آتش‌سوزی به مشکلی رو به رشد تبدیل شده است. اما آلسترومر اشاره می‌کند که آتش‌نشانان و ابزارهایی که ما برای آتش‌نشانی استفاده می‌کنیم از صد سال پیش تغییر نکرده‌اند. با ورود هواپیماهای بی‌سرنشین خودکار، هواپیماهای بی‌سرنشین صنعتی، سنسورهای بهتر و پیش‌بینی بهتر می‌توانیم کار را بهتر انجام دهیم و جنگل‌ها، شهرها و آتش‌نشانان را نجات دهیم.

 

منبع : Inc


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ