برنده‌ی امسالِ جالب‌ترین استارت‌آپ‌های کالج را بشناسید

 

بلاخره بعد از گذشت ۴ هفته، با شرکت ۱۶ شرکت‌کننده و پس از اخذ هزاران رأی، مسابقه‌ی جالب‌ترین استارت‌آپ‌های کالج (ثبت‌شده) به پایان رسید. و حالا نام برنده: …

۱۰۱ از کارنگی ملون!

این شرکت فناوری آموزشی که در سال ۲۰۱۴ توسط جاستین وینبرگ و ایگور بلیایف تأسیس شد، از آن موقع تا کنون رشد قابل‌توجهی داشته است. برای ذکر برخی از دستاوردهای این شرکت، باید گفت که دانشگاه کلمبیا و همچنین دانشگاه سینسیناتی شریک آن شده‌اند. درست ماه پیش، ۱۰۱ رتبه‌ی اول را در مسابقه‌ی هیجان‌انگیزِ استارت‌آپ دانشجویی SXSW کسب کرد. در مسابقه‌ی خانگیِ مک‌گینس ونچر نیز در دانشگاه کرنگی ملون، رتبه‌ی سوم را به دست آورد.

ایده‌ی اصلی تأسیس 101، از تجربه‌ی خود وینبرگ زمانی که دانشجوی STEM بود، نشئت گرفته است. او نه تنها خودش علم مواد را آموخت، بلکه هم به عنوان یک مدرس خصوصی و هم به عنوان یک دستیار آموزشی در کارنگی ملون، مشغول تدریس شد. در طی این دوران، وینبرگ دریافت که کلاس‌های STEM به یک تحول نیاز دارند.

وینبرگ می‌گوید: “مشکل بزرگتری وجود دارد. در واقع مشکل این است که کلاس‌ها و دروس STEM، قرن‌هاست که اساساً تغییری نکرده‌اند”. “درس‌ها مستلزم نشستن افراد در کلاس و گوش دادن آنها به استادی است که برای یک ساعت روی سکو می‌ایستد.” او افزود که نرخ مردودی در کلاس‌های STEM به طور باورنکردنی‌ای بالاست.

راه‌حل چیست؟ راه‌حل از نظر وینبرگ، ۱۰۱Chem  است. ۱۰۱Chem  اپی است که به طور خاص برای رشته‌ی STEM طراحی شده است و اساتید با استفاده از آن می‌توانند در جلسات درسی خود، دانشجویان را به صورت فعال درگیر کرده و مشارکت دهند.

بلیایف می‌گوید: “وقتی شما به شرکت‌هایی چون فیسبوک و اسنپ‌چت نگاه می‌کنید، می‌بینید که آنها زمان و پول گزافی را صرف تک تک قابلیت‌های اپ‌هایشان می‌کنند. این همان چیزی است که شما در اپ‌های آموزشی کلاسی نمی‌بینید”. “این همان چیزی است که ما سعی می‌کنیم، تغییرش دهیم”. ما در حال بهبود کیفیت تعامل میان استاد و دانشجو هستیم.

البته، تلاش برای بازبینی نظام آموزشی، آسان نخواهد بود. طبق گفته‌ی وینبرگ، چرخه‌ی فروش کند در بازار آموزشی یکی از چالش‌هایی است که در این زمینه وجود دارد. با این حال، این دو تا کنون در زمینه‌ی تعداد دانلودهای اپ گام‌های بزرگی برداشته‌اند و می‌گویند که واکنش‌های مثبتی نیز از دانشجویان دریافت کرده‌اند. وینبرگ بر اساس یک نظرسنجی‌ انجام‌شده از ۱۱۴۰ دانشجوی استفاده‌کننده از برنامه‌ی خلبانی ۱۰۱، می‌گوید که 75 درصد از پاسخ‌گویان ۱۰۱Chem را به درس‌افزارهای موجود کنونی ترجیح داده‌اند.

بلیایف می‌گوید: “شما می‌توانید لحظه‌ای را که دانشجو در آن، مواد را می‌فهمد، درک کنید”. “این لحظه، لحظه‌ای بسیار ملموس و زیباست”.

وینبرگ و بلیایف در پروژه‌های آینده‌یشان، به دنبال توسعه‌ی فعالیت خود در زمینه‌ی برنامه‌های آموزشی ۱۲-K و یافتن شرکایی از مؤسسات هستند. اگرچه تمرکز عمده‌ی مؤسسان ۱۰۱، شیمی در آموزش عالی است، ولی این دو در پی توسعه‌ی فعالیت‌های خود در سایر رشته‌های  STEM، چون فیزیک و ریاضیات نیز هستند.

با این بردِ ۱۰۱، وینبرگ و بلیایف حق دارند تا پایان عمر بر خود ببالند. به علاوه آنها دو بلیت رایگان برای شرکت در کنفرانس 2018 GrowCo (ثبت‌شده) نیز برنده شدند. تبریک!

منبع : Inc

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ