معرفی استارتاپ هوشمندی برای بهبود خواب

استارتاپ جدیدی بنام سومنوکس به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است که با حرکت کردن و حرکت دادن فرد به افزایش کیفیت خواب وی کمک می‌کند. این روبو بالشت به نام «سومنوکس» (Somnox) در واقع یک بالشت روباتیک تنفسی است که برای بهبود کیفیت خواب طراحی شده است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها(CDC) آمریکا با میلیون‌ها آمریکایی که دچار نوعی اختلال خواب هستند، محرومیت از خواب را به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر بهداشت عمومی توصیف کرده‌اند. «سومنوکس» آخرین تلاش برای حل مشکل با استفاده از فناوری است، این بار در قالب یک بالشت روباتیک که ادعا می‌شود برای بهبود خواب با کمک به تنظیم تنفس و پخش صداهای کمک به خواب، ساخته شده است.

«سومنوکس» به شکل یک بادام‌زمینی طراحی شده تا بتوان به راحتی آن را در آغوش گرفت. ویژگی بزرگ آن کمک به کیفیت خواب از طریق تنظیم الگوهای تنفسی است. این روبو بالشت به آرامی منبسط و منقبض می‌شود. سازنده محصول ادعا می‌کند که فرد به آرامی و به‌طور ناخودآگاه، تنفس خود را تنظیم می‌کند. «سومنوکس» علاوه بر تنظیم الگوهای تنفسی، دارای یک بلندگوی داخلی با یک اپلیکیشن همراه است که برای پخش صداها انتخاب شده است تا منجر به خواب راحت شود. این سیستم با صداهای ضربان قلب، لالایی‌ها و مراقبه‌های(مدیته) هدایت شده بارگیری می‌شود، اما شما همچنین می‌توانید لیست پخش موردعلاقه شخصی خود را برای کمک به کیفیت خواب خود آپلود کنید. در سال‌های اخیر انواع مختلفی از وسایل کمک درمانی پیشرفته ساخته شده‌اند که با پخش صدا در تلاش هستند تا افراد را به خواب طولانی‌تر و عمیق‌تر بکشانند.

دستگاه «SleepCogni» با استفاده از امواج آرام نور و صوت به شما آرامش می‌دهد و شما را به خواب می‌برد. در حالی که «Dreem» سر فرد را با امواج صوتی ارتعاش می‌دهد تا خواب خود را بهبود ببخشد. ویژگی‌های صوتی سومنوکس حداقل دارای پشتیبانی قوی است. از سوی دیگر، ارتباط تنظیم ریتم تنفس با کیفیت خواب کمتر قانع‌کننده است، اگرچه شرکت به مطالعات متعددی اشاره می‌کند که ادعاهای خود را مبنی بر اینکه خواب بهتر با ریتم تنفس آهسته مرتبط است، ثابت می‌کند. در نهایت، این نوع از کمک‌های خواب مطمئنا برای برخی اثرگذار خواهد بود. در آزمایش اخیر این شرکت که بدیهی است که به‌عنوان آزمایش مستقل به اندازه کافی دارای اعتبار نیست، مشخص شد که پس از گذراندن شب با سومنوکس، ۹۰درصد از کاربران خواب سریع‌تر و ۷۰ درصد احساس می‌کردند استراحت بهتری داشتند. سومنوکس ۹/ ۱ کیلوگرم وزن و ابعاد ۵/ ۳۵ در ۳/ ۲۰ در ۷/ ۱۲ سانتی‌متر، ساخته شده از پلی‌اورتان نرم با پوشش نایلون و پوشش بیرونی قابل شست‌وشو دارد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، فروش این محصول از ژوئیه ۲۰۱۸ با قیمت ۵۲۷ دلار آغاز خواهد شد.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ