اوبر 24 هزار خودروی بدون راننده را از ولوو خریداری کرد

اوبر سفارش خرید ۲۴ هزار خودروی خودران را به ولوو داد. اوبر با این سفارش دست به قمار بزرگی روی فناوری خودروهای خودران زده است و حالا با معامله جدید قرار است بین ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ بیش از ۲۴ هزار خودرو از نوع XC۹۰ را دریافت کند. اوبر در سال ۲۰۱۶ بیش از ۸/ ۲ میلیارد دلار ضرر در بخش خودران متحمل شد و دعوای قانونی با وایمو- کمپانی توسعه دهنده خودروی خودران متعلق به گوگل – ممکن است یک میلیارد دلار دیگر خسارت به اوبر بزند، اما همچنان اصرار به شرط‌بندی روی فناوری خودران دارد.

 

سال گذشته دو کمپانی قرارداد ۳۰۰ میلیون دلاری توسعه فناوری خودران را با هم امضا کردند و دیروز نیز قرارداد جدید بر اساس نصب حسگرها، دوربین و نرم افزار روی خودروی XC۹۰ و تبدیل آن به محصولی خودران شکل گرفت. در آن سوی میدانِ رقابت، وایمو اعلام کرده است تنها ۶۰۰ خودرو را از شریک خود، فیات کرایسلر برای تبدیل به خودروی خودران می‌خرد. وایمو تنها ۵۰خودرو از ۱۰۰خودرو وعده داده شده را ۹ ماه پس از عقد قرارداد وارد مدار کرد که حکایت از کُند بودن روند توسعه خودروی خودران از سوی کمپانی زیرمجموعه گوگل دارد.

 

 

منبع : Guardian


Warning: A non-numeric value encountered in /home/irstartup/public_html/wp-content/themes/newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

ترک پاسخ